Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas projekta PuMPuRS dalībnieki devās ekskursijā

Pirmdiena, 19. oktobris, 2020
16. oktobrī bija pēdējā skolas diena pirms rudens brīvlaika. Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas projekta PuMPuRS dalībnieki devās ekskursijā, lai iepazītu Madonas pusi, aktīvi un lietderīgi pavadītu laiku un gūtu iedvesmu darbīgam un zinātkāram noskaņojumam.

Kopš septembra biedrība „RTA absolventu asociācija” īsteno projektu “Pareizais virziens” – atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā. Projekts ļauj sniegt jauniešiem atbalstu, atraktīvas un izzinošas nodarbības, lai veicinātu motivāciju mācīties.

Esot Madonas pusē, projekta dalībnieki apmeklēja  salmu pinēju Pētera Tutāna darbnīcu "Kalndaķi". Neparastā nodarbe ieinteresēja skolēnus un izvērtās par īstu jautājumu atbilžu stundu. Pinējs demonstrēja savus veidojumus, bet bērni centās noskaidrot tapšanas procesu, ilgumu.

Tālāk projekta dalībnieki devās uz aktīvu nodarbību vietu – virvju trasi “Smeceres sils”, lai liktu lietā savas veiklības prasmes, pārvarot šķēršļu joslu. Azartiska izvērtās orientēšanās, kas pilnveidoja komandas un saliedētības prasmes.

Ekskursijas noslēgumā dalībniekus gaidīja saldumu ražotnē “Madonas karameles”. Tur varēja noklausīties stāstu par to, kā top karameles, kā arī pašiem darboties radošajā meistarklasē, veidojot savu saldo karameli.

Eiropas Sociālā fonda projekts “Pareizais virziens” – Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā tiek īstenots sadarbībā ar biedrību „RTA absolventu asociācija” un Rēzeknes pilsētas domi.

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 Informāciju sagatavoja: biedrība „RTA absolventu asociācija”

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.