RTA absolvente Simona Pužule: “Akadēmija palīdzēja celt manu pašapziņu”

Pirmdiena, 22. marts, 2021
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) jau vairākus gadu desmitus tiek īstenots pedagoģijas studiju virziens. Laika gaitā pilnveidotas studiju programmas, lai jaunajiem speciālistiem piedāvātu labu sagatavotību mainīgajiem darba tirgus apstākļiem.

Šogad RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultāti absolvēja Simona Pužule, iegūstot profesionālā bakalaura studiju programmas “Skolotājs” (studiju modulis “Pamatizglītības pirmā posma skolotājs”) diplomu.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā pirms vairākiem gadiem S. Pužule ir ieguvusi arī vides inženiera diplomu, tāpēc studiju vieta nav bijusi sveša. Uz jautājumu, kāpēc vides inženiera kvalifikācijas ieguvēja izvēlējusies papildināt zināšanu bagāžu skolotāja izglītības jomā, jauniete atbild: “Būtībā šīs abas jomas ir ārkārtīgi cieši saistītas, jo līdz ar bērnu izglītošanu vides aizsardzības sfērā var būt sasniegts labāks rezultāts tālākā nākotnē. Ja bērni jau bērnībā sapratīs, kā saudzēt dabu, kāda ir dabas loma mūsu dzīvē, tas nozīmēs, ka arī nākotnē viņi pievērsīs lielāku lomu šiem jautājumiem. Tā teikt, labus pamatus var ielikt bērnībā.”

RTA absolvente akcentē, ka, būdama no Aizkraukles, izvēlējusies studiju vietu Rēzeknē un nav vīlusies: individuāla pieeja, lieliska atmosfēra un sakārtota infrastruktūra, draudzīgs grupas biedru kolektīvs. “Tas viss ir kā pievienotā vērtība. Akadēmijā patiešām rūp katra studenta vēlmes un vajadzības, šī individuālā pieeja gan manis izvēlētajai diplomdarba tēmai, gan studiju norisei kopumā ir vērtējama atzinīgi. Attālinātās studijas arī sniedza jaunu pieredzi, vajadzēja pārvarēt izaicinājumus un savu nedrošību, bet, pateicoties RTA mācībspēku profesionalitātei un atbalstam, to varēja izdarīt, gūstot pašai pārliecību par saviem spēkiem,” stāsta S. Pužule.

Savā diplomdarbā S. Pužule izmantojusi arī iepriekš gūtās zināšanas un aktualizējusi meža tēmas apguvi 3. klasē. Kā vērtīgu pieredzi no studiju laikiem viņa atceras piedalīšanos ERASMUS + apmaiņas programmā Pammukales Universitātē, Turcijā. Nākotnē absolvente plāno strādāt skolā un jūtas droša, ka ar saņemtajām zināšanām spēs aizrautīgi vadīt stundas un sniegt atbalstu mazo bērnu personības veidošanās procesā.

 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.