Taps mākslas albums “Akvarelists Vladislavs Paurs”

Piektdiena, 19. marts, 2021
Noslēdzies ikgadējais Mazo kultūras un tūrisma projektu konkurss, ko organizē pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” un finansē Rēzeknes pilsētas dome.

Projektu konkursa mērķis ir veicināt kultūras un tūrisma attīstību un jaunrades procesu veidošanu Rēzeknē, atbalstot daudzveidīgu un kvalitatīvu piedāvājumu un veicinot sabiedrības līdzdalību pilsētas kultūras un tūrisma attīstībā. Izvērtējot iesniegtos projektus, komisija piešķīra papildu punktus tiem, kuri atbilst gada prioritātei. 2021. gada mazo projektu konkursa prioritāte – “Inovatīvas idejas ierobežojumu un attālinātības laikā”.

Šogad konkursā tika iesniegti septiņi projekti. Ņemot vērā to izstrādes kvalitāti un ilgtspēju, kā arī atbilstību konkursa nolikumam un šī gada prioritātei, Rēzeknes pilsētas domes Kultūras komisija nolēma atbalstīt četrus projektus, kuru vidū ir arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) iesniegtais projekts – mākslas albuma “Akvarelists Vladislavs Paurs” izdošana. RTA projektam piešķirti 1033 eiro. Tas atklās izcilā Latgales akvarelista dzīvesgājumu un tajā būs redzami gan mākslinieka agrīnie darbi, gan tie, ko viņš radīja vēlākos gados.

Stāsta RTA profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” direktore, asociētā profesore, Dr.paed., Mg.art, Mg.sc.ing. Aina Strode: “Vladislava Paura devums pedagoģiskajā un mākslinieciskajā darbā ir nozīmīgs gan Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, gan Latgalei un Latvijai kopumā. Tāpēc mūsu pienākums ir saglabāt izcilu cilvēku piemiņu. Tā radās piedāvājums maģistra darba tematam – veikt pētījumu par mākslinieka un pedagoga radošo darbību un izstrādāt mākslas albumu. Maģistrante Zaiga Protizāne sadarbībā ar darba vadītāju docenti Diānu Apeli izstrādāja aktuālajām grafikas dizaina tendencēm atbilstošu, poligrāfiski augstvērtīgu izdevumu “Akvarelists Vladislavs Paurs”. Lai tas nekļūtu par vienīgo eksemplāru, tika izmantota iespēja sagatavot projektu mākslas albuma izdošanai.”

Visi interesenti ar izdevumu varēs iepazīties projekta publicitātes pasākumos.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.