Rēzeknes Augstskolā ir apskatāma LgSC veidotā fotoizstāde

Pirmdiena, 14. decembris, 2015
9. oktobrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Mākslas un sporta terasē norisinājās „Latgales studentu centra” (LgSC) un Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācijas sadarbības rezultātā veidotā fotoizstāde. Tā kā Latvijai un LgSC novembris ir svētku mēnesis, tika organizēts konkurss „Myusu Latveja”, kura laikā LgSC biedri, draugi un citi interesanti tika aicināti iesūtīt bildes, kurās redzama Latvijas skaistākā puse.

Konkursam tika iesūtītas 40 fotogrāfijas, kuras parāda katra autora individuālo skatījumu par sev un Latvijai svarīgākajiem notikumiem. Tā kā visas iesūtītās bildes izstādē nebija iespējams izvietot, konkursa gaitā tika pieaicināti neatkarīgie foto speciālisti un žurnālisti, kā rezultātā tika atlasītas 15 spilgtākās fotogrāfijas izstādei. Savukārt pārējās konkursam iesūtītās fotogrāfijas ir iespējams apskatīt LgSC mājaslapā (lgsc.lv) un latgaliešu ziņu portālā (lakuga.lv).

Izstādes laikā Dagnija Bramane pateicās Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācijai par veiksmīgo sadarbību. Pasākuma apmeklētāji brīvā gaisotnē, baudot tēju un sarunājoties, varēja ielūkoties katra autora skatījumā uz Latviju no mākslinieciskās puses.

Viens no izstādes apmeklētājiem Ivars Vucens, kuram izstāde bija kā praktiskais darbs, dalījās ar to, kā šī ideja par fotogrāfiju konkursu radusies.

„Tā kā LgSC biedru ir diezgan daudz, tad doma bija, ka tas varētu būt viens no tiem virtuālajiem pasākumiem, kas ir visiem iespējams un nav tehniski grūti paveicams. Kaut gan parametri bija stingri noteikti un nevarēja iesūtīt ar telefonu uzņemtas fotogrāfijas, bija viegli katram paskatīties savos 10 gadu krājumos un izvēlēties sev tuvākās bildes, iesūtīt un izpausties, kā katrs redz Latviju,” saka I. Vucens.

Savukārt LgSC Daugavpils biroja vadītāja Gunta Nagle pastāstīja, ka vislabāk no izstādes fotogrāfijām viņai iepaticies Ilzes Spergas darbs – fotomirklis no pasākuma „Tievanānu pavasaris”, kurā redzams Juris Viļums. „Man patīk tā aura un tas, kā viņš skaisti izskatās, interesanti stāvot pie akas, kā līderis. Juris Viļums Latgales Studentu centrā savulaik ir bijis nozīmīgs dalībnieks, līdz ar to bilde liek aizdomāties, cik šī biedrība ir nozīmīga un cik mēs paši varam būt nozīmīgi biedrībai.”

Ceļojošā izstāde vēlāk būs apskatāma arī Daugavpils Universitātē, Rīgā un Jelgavā.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa foto



Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.