RTA mācībspēki apmeklē digitālās kompetences pilnveides kursus

Trešdiena, 24. februāris, 2021
Mūsdienās augstākās izglītības mācībspēka ikdiena nav iedomājama bez digitālās kompetences un tās efektīvas izmantošanas.

Projektā  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana studiju virzienos “Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība”  iesaistītie docētāji 2021.gadā turpina piedalīties profesionālo prasmju  attīstīšanā un apmeklē akadēmiskā personāla specializētos mācību kursus "Digitālās kompetences pilnveide."

Daudzi docētāji pirms Covid 19 krīzes nebija  aktīvi izmantojuši studijas attālināti un tiešsaistē. Ikdienas darbs digitālajā vidē ir izaicinājumu pilns, tāpēc šie kursi bija nepieciešami un deva iespēju pilnveidot digitālo kompetenci, kuru rezultāts -  iegūtas efektīvākas prasmes:  darbā ar informācijas atrašanu un pielietošanu, ievērojot autortiesības; drošības līdzekļu izmantošanai datu aizsardzībā; digitālā satura veidošanā(attēli, video un audio failu sagatavošana u.c.); programmatūru izmantošanā (Microsoft Whiteboard un ZoomIt); e-platformu Microsoft Teams un Moodle plašākai pielietošanai, kuras tiks aprobētas aptauju un videostraumēšanas rīku lietošanā un studentu sasniegumu analīzē.

 Kursu dalībnieki atzīst, ka digitālās kompetences pilnveides kursi bija vienreizēja iespēja apgūt IT rīkus, kas tiks izmantoti savu studiju kursu pilnveidei, nodrošinot gan attālināto studiju procesu, gan arī klātienes nodarbības. Kursu laikā tika apgūtas jaunas prasmes un IT rīki, kas ir pieejami  globālajā tīmeklī, ir salīdzinoši vienkārši pielietojami, un noteikti sekmēs gan docētāju, gan studentu digitālo kompetenci profesionālajā jomā.

 

Projekta vadītājas asistente Mārīte Mežāre Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.