Studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ļauj piepildīt sapni par radošas profesijas apguvi

Otrdiena, 23. februāris, 2021
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” absolvente Krista Veigure izstrādāja kvalifikācijas darbu “Tekstila tehnoloģiju sintēze sieviešu kleitu dizainā”. Absolvente dalās savā studiju laika stāstā.

Krista ir no Līvāniem, un par sevi teic tā: “Vienmēr esmu bijusi radošs cilvēks, zīmulis vienmēr ir bijis rokā, kopš sevi atceros. Šī iemesla dēļ arī absolvēju Līvānu mākslas skolu un kopš 10 gadu vecuma zināju, ka mana nākotnes profesija būs radoša, tomēr, absolvējot vidusskolu, dzīve iegrozījās citādāk un absolvēju Rīgas Tehniskās universitātes bakalaura studiju programmu “Uzņēmējdarbība un vadīšana”. Tomēr cerības netika zaudētas, un kādā ļoti vēlā 2018. gada vasaras vakarā, kad bija uzrakstīts atlūgums no darba, bet jauns darbs vēl netika atrasts, iesniedzu dokumentus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studiju programmā “Apģērbu dizains un tehnoloģija”. Jauns darbs, protams, tika atrasts, bet augusta beigās, divu dienu laikā, es nomainīju savu piecus gadu ilgo dzīvi Rīgā pret dzīvi starp Līvāniem un Rēzekni.”

RTA absolventes kvalifikācijas darbs bija “Tekstila tehnoloģiju sintēze sieviešu kleitu dizainā”. “Mana darba mērķis bija parādīt, cik daudz un dažādas 21. gadsimta tekstila tehnoloģijas nav spējušas izkonkurēt tādas ilglaicīgās tendencēs pārbaudītas tehnoloģijas kā izšūšana un šūšana. Darba pamatā bija studiju laikā paveiktais, gan apgūstot mašīnizšūšanu, gan veidojot jaunu redzējumu etnogrāfiskajam ornamentam kā dekoratīvajam elementam sieviešu kleitu dizainā. Projektā galvenais akcents tika likts uz materiāla un krāsu izvēli, kā arī raksta salikumiem un to dažādo interpretāciju kolekcijas tērpu detaļās.”

Darba procesā tika projektēti apģērbi, kuros dominē siluets, kompozīcijā akcentētas krāsas un raksts. Kā galveno akcentu sieviešu kleitu kolekcijā autore izvēlējās saules zīmi, tās stilizācijas iespējas un izpildi mašīnizšuvumā.

Runājot par studiju laika ieguvumiem, Krista stāsta, ka tie ir radošais process, iespēja iemācīties kaut ko jaunu, sadarbība ar pasūtītājiem projekta ietvaros, piedalīšanās gan mākslas izstādēs, gan zinātniski praktiskajās konferencēs. “Brīžos, kad viss “krita laukā no rokām” un bija sajūta kā vāverei ritenī, lai visu paveiktu laikā, palīdzīgu roku vienmēr sniedza gan mācībspēki, gan kursabiedri. Liels paldies viņiem par to,” saka absolvente.

Vairāk informācijas par iespēju studēt RTA pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Apģērbu dizains un tehnoloģija” var iegūt mājaslapā www.rta.lv.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Fotogrāfijās – kvalifikācijas darba modeļi (foto no K. Veigures personīgā arhīva)

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.