Mediju klubā diskutēs par komunikācijas ētiku

Pirmdiena, 8. februāris, 2021
Lendžu, Bērzgales, Pušas, Audriņu, Griškānu pagastu informatīvo izdevumu veidotāji piedalās diskusiju ciklā projektā “Mediju klubs”, lai izvērtētu savus interneta lietošanas ieradumus, iemācīties kritisko domāšanu un veidot jaunu draugu loku. 9. un 16. februārī diskusijas projektā “Mediju klubs” vadīs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente, pētniece Sandra Murinska. Diskusijas tēma – komunikācijas ētika sociālajos medijos.

Projektā paredzētas vairākas nodarbības – tiešsaistes diskusijas. Nodarbību dalībnieki ir vietējie ietekmes līderi – žurnālisti, Rēzeknes novada pagastu informatīvo izdevumu veidotāji, bibliotekāri, kultūras namu vadītāji, citi interesenti. Pieslēgšanās links dalībai nodarbībā tiks izsūtīts pēc reģistrācijas.

Diskusijā tiks aplūkoti un pārrunāti aspekti, kas ir aktuāli postpatiesības laikmetā – laikā, kad neierobežoti tiek publisks viedoklis, notikumi interpretēti, balstoties uz emocijām, ne faktiem un argumentiem, kad dezinformācija un viltojumi aizstāj patiesību.

Lai veidotu sabiedrību, kura rada atbilstošu komunikāciju publiskajā telpā, tā ir jāinformē par to, kas ir ētiski komunikācijā. Tādēļ diskusijās tiks aplūkotie šādi būtiski jautājumi, pirmkārt, kas ir komunikācija un kā tā izpaužas? Kas ir ētika un kas ir komunikācijas ētika? Un galvenais, kā komunicēt postpatiesības laikmetā?

Diskusijas laikā tiks pārrunāti šo komunikācijas un ētikas teorētiskie aspekti, cenšoties rast atbilstošos un izvērtēt neatbilstošos piemērus savā publiskajā komunikācijā. Projektu  “Mediju klubs” realizē biedrība “Viedokļu līderu skola”, atbalsta  British Council pārstāvniecība Latvijā. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv

Pēc pieprasījuma par dalību projektā tiks izsniegts apliecinājums.

9.februārī plkst. 11.45–13.45 (diskusija par sociālo mediju satura veidošanu – priekšrocības un trūkumi)

http://bit.ly/2M6SHbP

 16.februārī plkst. 11.45–13.45 (saruna par komunikācijas ētiku sociālo medijos)

http://bit.ly/39d5LVT

Biedrība "Viedokļu līderu skola”

e-pasts: viedoklu.lideru.skola@gmail.com

tel. 26551030

 

Māra Justa foto

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.