Rēzeknes Augstskolā – izstāde „Dzīves puzle” un lekcija „Zviedrijas ģimenes modelis”

Pirmdiena, 14. decembris, 2015
8. decembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) 2.stāva foajē tika atklāta izstāde „Dzīves puzle”, kurā 25 fotogrāfijās atspoguļots Zviedrijas ģimenes modelis. Pēc izstādes atklāšanas visi interesenti kopā ar Zviedrijas vēstniecības otro sekretāru Victor Sandberg un viņa asistenti Eviju Golubu piedalījās diskusijā par Zviedrijas ģimenes modeli.

Diskusijas laikā bija iespēja uzzināt interesantus faktus par zviedru ģimenēm, kā arī salīdzināt ar Latvijas situāciju šajā jautājumā. Kā dažus no faktiem var minēt, ka dzimstības līmenis Zviedrijā ir trešais augstākais Eiropā un sievietes mūža laikā dzemdē vidēji 1,9 bērnus. Dzimumu līdztiesība Zviedrijā ir politisks mērķis. Valdība to formulējusi šādi – „vīriešiem un sievietēm pienākas vienāda vara veidot sabiedrību un pašiem savu dzīvi”. Zviedrijā tēvi ļoti bieži izmanto iespēju ņemt bērnu kopšanas atvaļinājumu.

Par izstādi stāsta RA 2.kursa studente Sintija Kaļva: „Man šķiet, ka tas ir ļoti jauks un interesants veids, kā citās valstīs parādīt labo vienlīdzības piemēru, kas ir aizsākts Zviedrijā. Ir jauki redzēt, ka arī vīrieši ir atbildīgi par bērnu un valsts dod iespēju piedalīties bērna audzināšanā. Viņiem ir tādas pašas tiesības saņemt atvaļinājumu, lai varētu būt mājās kopā par atvasi. Protams, mums visiem vēl joprojām ir stereotips, ka vīrietis ir galva, kas pelna naudu, un ka bērns un rūpes par to ir tikai sievietes pienākums. Cerēsim, ka arī citās valstīs, piemēram, Latvijā, arī padomās par to, ka tēvi var ņemt bērna kopšanas atvaļinājumu.”

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.