Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijas pētnieka Sergeja Kodora pētījums iekļauts kalendārā “Zinātne Latvijai 2021”

Piektdiena, 8. janvāris
7. janvārī tiešsaistē notika kalendāra “Zinātne Latvijai 2021” atklāšanas svētki. Pasākumā varēja iepazīt zinātnieku pētījumus videostāstos un neformālā gaisotnē tikties sarunā par pētniecības aktualitātēm.

12 mēnešu griezumā aplūkoti vairāki zinātnieki un zinātnieku pētījumi:

ķīmijas zinātniece - Iveta Pugajeva

 kompozītmateriālu konstrukciju pētnieks - Kaspars Kalniņš

onkologs - Arvīds Irmejs

socioloģijas pētniece - Liene Ozoliņa

industriālie doktoranti - Rūdolfs Rumba un Jānis Braunfelds

sabiedriskās zinātnes pētniece - Baiba Prūse

biomīmikrijas pētniece - Ruta Vanaga

izglītības zinātņu pētnieces - Linda Daniela un Zanda Rubene

mākslīgā intelekta pētnieks - Sergejs Kodors

farmakoloģijas pētniece - Baiba Jansone

veterinārmedicīnas pētnieks - Armands Vekšins

elektronikas un datorzinātņu pētnieks - Kaspars Ozols

Izglītības un zinātnes ministrija jau vairākus gadus veido kalendāru par mūsdienu Latvijas zinātniekiem. Kalendāra atklāšanas uzrunā Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska norādīja, ka ikvienam zinātniekam ir svarīga motivācija un atbalsta komanda.

Īpašs prieks ir par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pētnieku Sergeju Kodoru. Septembra mēnesis kalendārā veltīts viņa pētījumiem par ābeļu un bumbieru kraupja patosistēmu, kā arī topošo viedo mobilo aplikāciju kraupja (ābolu un bumbieru slimības) atpazīšanai, izmantojot mašīnredzes tehnoloģiju. Kalendāra ietvaros tiek stāstīts arī par Sergeja Kodora panākumiem doktorantūras studijās – par projektu, kurš īstenots kopā ar Valsts Zemes dienestu, realizējot lāzerskenēšanas datu apstrādi ģeotelpisko datu aktualizācijas nolūkos. Rezultātā mākslīgā intelekta izmantošana tālizpētē kļuvusi par Sergeja Kodora galvenu pētīšanas jomu, kurā viņš turpina strādāt un pētīt joprojām.

Dr.sc.ing. Sergejs Kodors ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženierzinātņu institūta direktors, mākslīgā intelekta pētnieks, docents, kā arī projekta “Mašīnu dziļās mācīšanās un datizraces pielietošana augu un patogēnu mijiedarbības izpētei: ābeļu un bumbieru (projekta nr. lzp-2019/1-0094)” koordinators. Sergejs Kodors norāda, ka būt Zinātnes kalendārā ir patīkami, jo tā ir sajūta, ka darbu pamana sabiedrība. “Patīkami, ka  zinātnieku veikums ir pieprasīts, tas tikai mudina pievērsties jauniem projektiem, kuru rezultāti spētu palīdzēt cilvēkiem labāk un efektīvāk īstenot viņu darba uzdevumus,” pauž RTA pētnieks.

Vēlam izdošanos un veiksmi Sergejam Kodoram turpmākajos pētījumos. Video var noskatīties:

 https://youtu.be/FNrTAZTzp6M 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu