RTA Roze un Bruņinieks atskatās uz 2020. gadu

Pirmdiena, 4. janvāris
2020. gada septembrī ikgadējais pasākums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) 1. kursu studentiem – Rozes svētki –, ņemot vērā valstī esošo situāciju, notika citādā formātā, nekā bija ierasts līdz šim. Jaunieši pildīja uzdevumus, iesniedzot žūrijai savu veikumu digitālā formātā, bet noslēguma pasākums notika, klātesot vien konkursa dalībniekiem, žūrijai un dažiem skatītājiem. Kāds tad ir bijis aizvadītais gads RTA 1. kursa studentiem, kas septembrī ieguva RTA Rozes un Bruņinieka titulus, jautāju Līnai Šlapakovai (“Biznesa vadība”) un Valērijam Daļeckim (“Mašīnbūve”).

Līna stāsta, ka 2020.gadu atcerēsies kā savu skolas izlaiduma gadu un kā RTA studiju sākuma gadu: “Abi šie periodi ir daudziem notikumiem piepildīti – Žetonu vakars, centralizētie eksāmeni, izlaidums, pēdējā klasesbiedru kopābūšana, pirmais RTA 1. septembris, RTA Rozes svētki un iegūtais tituls, pirmā kursabiedru pasēdēšana.” Arī Valērijs teic, ka Bruņinieka titula iegūšana ir pērnā gada svarīgākais notikums: “Uz skolu devos, ne jau lai izceltos, bet mācītos. Bet, kā redzam, notika citādāk, un aktīvi sāku iesaistīties skolas pasākumos.”

Pērnais gads daudziem no mums ir licis pārdomāt savas dzīves vērtības, iemācīties ko jaunu. Arī RTA studenti atzīst, ka šis nav bijis viegls gads. “2020. gadā mēs piedzīvojām negaidītu pavērsienu – Covid-19 pandēmiju, kas ieviesa lielas izmaiņas cilvēku ikdienā, sadzīvē un pat domāšanas paradumos. Man kā jaunietei, kas parasti izbauda dzīvi, nācās veikt nozīmīgas korekcijas savā dzīvē. Tādēļ teikšu, ka, esot mājās, neņemu rokās telefonu un nešķirstu bezgalīgos sociālos tīklus. Šajā laikā esmu iemācījusies pareizi izmantot savu laiku, veltīt to kam īpašam, iespējams, aizmirstam vai nekad nedarītam. Šis laiks arī māca atcerēties par sevi: pārskatīt savu izglītību, varbūt to var papildināt; pārdomāt savas rīcības, iespējams, tās turpmāk var mainīt; ielūkoties nākotnē, lai tā būtu gaiša, pat ja pandēmijas situācija turpināsies,” stāsta Līna. Savukārt Valērijs atklāj: “2020. gads bija smags un pamācošs. Ieguvu daudz jaunu kontaktu un draugu, iemācījos pārvarēt sevi un darboties, darīt, neskatoties ne uz ko.”

Runājot par aizvadīto studiju semestri, Līna stāsta: “1.studiju semestris lika atcerēties pirmo klasi skolā. Viss apkārt ir tik jauns! Tikai vecums un pieredze jau neliek raudāt par salauztu zīmuli. Jauni iespaidi, vairs nevis skolotāji, bet pasniedzēji, jauni draugi, jauni apvāršņi. Sesijai gatavojos pēc iespējas rūpīgāk. Pirmkursnieka uztraukums pirms sesijas liek domāt, ka eksāmenus jānokārto perfekti.”

RTA studentiem un mācībspēkiem Jaunajā gadā Līna novēl: “Lai Jaunais gads atnes pacietību un spēju pielāgoties! Lai jaunais digitālais dzīvesveids nekļūst par traucēkli ikdienā, bet raisa prieku kopā ar mājiniekiem pavadītajās dienās!” Savukārt Valērijs aicina nebaidīties un darīt, sasniegt savus iecerētos mērķus, iegūt jaunus kontaktus, lai pilnveidotu sevi un savu iekšējo pasauli.

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no RTA arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu