Uzņēmējdarbības apmācību kursu noslēgums Rēzeknes Augstskolā

Piektdiena, 11. decembris, 2015
7. decembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) noslēdzās uzņēmējdarbības apmācību kursi, kas ilga no 30. oktobra līdz 2. decembrim. Deviņu nodarbību laikā kursu apmeklētājiem bija iespēja uzlabot zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā, kā arī uzzināt, kā realizēt savas biznesa idejas jaunos vai jau esošos uzņēmumos. Programmu īstenoja biedrība „CONNECT Latvija”, Rīgas Ekonomikas augstskola, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, „TeliaSonera” un Rēzeknes Augstskola.

Kursu noslēgumā viesu vidū bija  Zviedrijas vēstnieks Latvijā V.E. Henriks Landerholms, Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors Dr. Anders Paalzow, kā arī „TeliaSonera” pārstāvis Latvijā Anders Alexanderson. Sertifikāti tika pasniegti 36 kursu dalībniekiem, bet četri dalībnieki, kuri veiksmīgi prezentēja savas idejas, tika pie veicināšanas balvām.

Kas pamudināja apmeklēt kursus, ko no tiem ir ieguvuši un kādi ir nākotnes plāni uzņēmējdarbībā, viedokļos dalījās kursu apmeklētāji.

Aija Zuja, rakstniece: „ Par kursiem pamanīju informāciju RA mājaslapā. Daudz nedomāju un nekavējoties pieteicos, jo sapratu, ka šie kursi man ir vajadzīgi. Uzskatu, ka tie ir noderīgi ne tikai tiem, kurus interesē biznesa pasaule, jo šeit ir gan grāmatvedība, gan lietvedība, gan vēl citas jomas, kas būtu jāzina katram cilvēkam, lai būtu izglītots un zinātu, kas notiek sabiedrībā. Teorija, ko mums pasniedza, bija ļoti noderīga, kā arī kontakti, kurus ieguvu, lai varētu attīstīt savu biznesa ideju. Pateicoties šiem kursiem, man ir pielipušas amerikāņu uzņēmēja un izgudrotāja Stīva Džobsa idejas.

Mana biznesa ideja ir literāri elektroniskais žurnāls vai literāru grāmatu kopkrājums. Ir ļoti daudz autoru, kuri publicējas sociālajos tīklos. Lasītājs ienāk sociālajos tīklos, bet bieži vien neizlasa, kurš ir raksta autors. Viņam vajag speciāli sekot kādam autoram, bet šeit būs apkopoti autori un viņu jaunākie darbi, nevis papīra formātā, bet elektroniski. Ceļš, kas uz to ejams, gan nav tik viegls.”

Gunta Kestere, RA studiju programmas „Tehnoloģiju un inovāciju vadība” 1.kursa studente:. „Man patīk viss jaunais, patīk pilnveidoties, tāpēc izmantoju jebkuru iespēju, kas tiek piedāvāta – kursi, apmācības. Ļoti patīkami, ka uz kursiem nestaigāju velti, bet tiku arī pie sertifikāta, guvu jaunu pieredzi, draugus, noderīgus kontaktus. Visinteresantākais šajos kursos bija tas, ka pēdējā nodarbībā mēs mācījāmies tieši par pārdošanu. Lektors ļoti interesanti stāstīja, kā jāpārdod prece, kā ir jāizskatās, kā jāuzvedas. Dažādu ideju ir ļoti daudz, bet vai tās ir iespējams realizēt, par to vēl ir jādomā.”

Zanda Berne, RA studiju programmas „Ārējo sakaru struktūrvienības vadītājs” 4.kursa studente: „Uzņēmējdarbības kursus mani pamudināja apmeklēt pašas interese un vēlme gūt jaunas zināšanas. Tas ir mācību process. Jo tu vairāk par kaut ko uzzini informāciju, jo vairāk jautājumu rodas, un tā ir zināšanu paplašināšana. Uzskatu, ka, iegūstot šo sertifikātu, tas ir tikai sākums un kā vēl viens pakāpiens pa trepītēm uz augšu. Pagaidām šie kursi vairāk palīdzēs atrast un saprast sfēru, kurā vēlos darboties, jo daudz kas ir jāpārdomā, un idejas tikai vēl sekos. Kursu laikā uzzināju, ka ir diezgan daudz cilvēku, kuri darbojas kādā no uzņēmējdarbības sfērām. Noderīga bija tikšanās ar zinātnieku un pasniedzēju no Sanktpēterburgas. Uzņēmēju veiksmes stāsti ir interesanti. Uzskatu, ka šādu kursu apmeklējums ir ieguldījums paša nākotnē.”

Santa Cvetkova, RA studiju programmas „Finansu un grāmatvedības vadība” 1.kursa studente: „Šos kursus es vēlējos apmeklēt, jo bija vēlēšanās iegūt jaunas zināšanas, iegūt kontaktus ar citiem līdzīgi domājošajiem. Cits lektors bija ar humora izjūtu, un tāpēc bija lielāka aizrautība viņā klausīties. Kopumā bija interesanti klausīties visos lektoros, jo viņi stāstīja par jau pastāvošām lietām, par to, ka ne viss notiek uzreiz, visam ir vajadzīgs laiks. Sajūtas ir patīkamas, cerams, ka tas sertifikāts nebūs tikai kā papīrs un ar laiku to pielietošu arī dzīvē. Idejas jau ir, bet pagaidām vēl negrasos uzsākt biznesa izveidi, ar laiku varbūt. Viss ir iespējams... Viena spilgta atziņa, kas man palikusi atmiņā no kursiem – „Priekš laba darba tev trūkst pieredzes, priekš slikta darba, tu esi pārāk izglītots.”

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.