Maģistra darbā pēta katoļu konfesijas dievnamu interjera dizainu

Pirmdiena, 21. decembris, 2020
Latvijas Dizaineru savienības organizētajā konkursā augstskolām “Dizaina arēna 2020” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) absolventes Laimas Studentes izstrādātais maģistra darbs “Katoļu konfesijas dievnamu interjera dizains” (vad. asoc.prof. A. Strode) Dizaina pētniecības kategorijā ieguva 3. vietu.

“Tāpat kā lielākā daļa latgaliešu, arī es esmu katoliete. Salīdzinot dievnamus, kuri tika celti līdz mūsdienām, ar dievnamiem, kurus projektē jau mūsdienu arhitekti, radās jautājumi – kādēļ atsevišķas iekārtas ieņem konkrētu formu un novietojumu un šie principi nemainās jau gadsimtiem ilgi? Kādēļ arhitekti mūsdienās dievnamus izvēlas veidot kardināli citādākus no mums līdz šim jau ierastajiem? Kur ir šīs arhitektūras un interjera iekārtas kanonu robežas, kuras drīkst vai nedrīkst pārkāpt? Jautājumu palika arvien vairāk, arī interese tikai pieauga,” par savu pētījumu stāsta Laima.

Jauniete atklāj, ka, pētot un analizējot literatūru, paralēli tika projektēts interjers Rēzeknes Dieva Žēlsirdības Romas katoļu baznīcai. “Tas bija papildu personisks izaicinājums – gan teorētiskās daļas katrā teikumā, gan praktiskās daļas piedāvātajos dekoros bija smalka robeža, lai nepārkāptu tik delikātas tēmas ētikas normas,” stāsta Laima.

Radošā jauniete atklāj, ka šobrīd intensīvi strādā interjera dizaina jomā un studijas RTA sniegušas gan labu pamatzināšanu bāzi, gan parādījušas, kurā lauciņā nepieciešams vēl papildus attīstīties pēc studijām.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no L. Studentes personīgā arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.