Tiešraidē aizritēja konkurss jauniešiem „Rēzeknes muzikālā nakts 2020”

Pirmdiena, 30. novembris, 2020
27. novembrī notika konkursa jauniešiem „Rēzeknes muzikālā nakts 2020” noslēguma pasākums, kas tika organizēts digitālā vidē un bija vērojams Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Facebook lapā.

RTA Studējošo padome un biedrība „RTA absolventu asociācija” īstenoja projektu – konkursu jauniešiem „Rēzeknes muzikālā nakts 2020”. Tā mērķis – dot iespēju jauniešiem pierādīt sevi plašākai publikai, sekmēt viņu radošo izaugsmi, prezentējot pašu radītas dziesmas. Konkursā tika aicināti piedalīties Latgales jaunieši 15–25 gadu vecumā, kas dzied un savā repertuārā izpilda pašu sacerētas dziesmas.

Konkursam pieteicās seši talantīgi un drosmīgi jaunieši, kuri piedalījās ar pašu sacerētām un izpildītām dziesmām latviešu, angļu un krievu valodā.

 

ŽANIS SISOJEVS  (no Dagdas, Rīgas Tehniskā universitāte, 2.kurss) izpildīja dziesmu “Love Another Guy” (Žanis Sisojevs/ Žanis Sisojevs): “Dziesmu uzrakstīju 2019. gada novembrī. Tā ir ļoti nozīmīga priekš manis, jo tā balstās uz jūtām un pārdzīvojumiem, kas mani pavadīja cauri rudens mēnešiem.”

***

NATELLA ANDREJEVA (no Rēzeknes, Rēzeknes 3. vidusskola, 9.a klase) izpildīja dziesmu “Klusums” (Natella Andrejeva/ Natella Andrejeva): “Manas dziesmas top no tā, kas ir manā dvēselē. Mūzika ir visa mana pasaule, bez tās es nevaru.”

***

MARGO MALAŠENOKA (no Rēzeknes, Rēzeknes 6. vidusskola, 12.a klase) i izpildīja dziesmu “тише” (Margo Malašenoka/ Margo Malašenoka): “Šī dziesma, tāpat kā citas, ir radusies nejauši, spēlējot akordus haotiskā secībā un uzdziedot kādu motīvu.”

***

MEGIJA PETINENA (no Kārsavas, University of Southampton (Sauthemptonas universitāte), 3.kurss) izpildīja dziesmu “Spēles” (Megija Petinena/ Megija Petinena): “Dziesma radās pavisam netīšām, nakts laikā. Aptuveni divos naktī piecēlos ar melodiju galvā. Iedungoju to balss ierakstos un pusmiegā sarakstīju vārdus telefona piezīmēs. Nākamajā rītā piecēlos, šķita, ka tas viss ir nosapņots, bet, atverot telefona balss ierakstus un piezīmes, ieraudzīju gan vārdus, gan iedungoto melodiju. Man ļoti patika tas, kas bija sanācis.”

***

LAURA SVIKŠA (no Rēzeknes novada, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, 1. kurss) izpildīja dziesmu “Tuvāk” (Vārdi: Laura Svikša, mūzika: Laura Svikša, Marts Dreļs): “Šī dziesma tika sacerēta pasākumam, kuru rīkojām kopā ar kursabiedriem, taču vīrusa dēļ tas diemžēl nenotika. Tā kā mācāmies 1.kursā, tad šī dziesma un mūzika mūs visus ir satuvinājusi, tāpēc šī dziesma mums ir kļuvusi par īpašu!”

***

LĪGA OSTAPKO (no Daugavpils, Daugavpils Universitāte, 1.kurss) izpildīja dziesmu “Garāmgājējs” (vārdi: Mirdza Ķempe, mūzika: Līga Ostapko): “Dziesma radās šī gada jūnijā. Personīgajā dzīvē bija uzkrājušies neskaidri jautājumi, uz kuriem nevarēju rast atbildi, pēc citu padoma vērsties negribēju. Tāpēc devos uz savu “mini studiju” un ņēmu ģitāru rokās. Sapratu, ka melodija tāpat kā atbildes uz jautājumiem nenāks laukā. Tieši tajā brīdī no grāmatu plaukta izkrita Mirdzas Ķempes dzejas grāmata “Mīlestība”. Loģiski – pacēlu to un atvēru tieši to lappusi, kur dzejas rindas saplūda ar manu tā brīža dvēseles stāvokli. Atkal ņēmu ģitāru rokā, un tad jau radās gan melodija, gan iedvesma. Šī dziesma man iepatikās un izraisīja “apetīti” strādāt pie tās aranžējuma.”

 

Katram jaunietim sava dziesma bija jāiedzied, jānofilmē šis process, un video jāievieto savā YouTube kanālā, norādot konkursa organizatoriem linkus, kur dziesmas pieejamas. Dziesmas vērtēja gan skatītāji, balsojot par tām RTA Facebook lapā un nosakot Skatītāju simpātiju balvas ieguvēju, gan arī žūrija, kuras uzdevums bija izvērtēt dziesmas pēc vairākiem kritērijiem – repertuāra izvēle, priekšnesuma mākslinieciskā kvalitāte, tehniskais izpildījums, skatuves tēls un vokālās prasmes.

27.novembrī tiešraidē RTA Facebook lapā ar pasākuma skatītājiem tikās RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste, biedrības „RTA absolventu asociācija” pārstāve Inga Kaļva-Miņina, RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja un biedrības „RTA absolventu asociācija” vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova un RTA Studējošo padomes Akadēmiskā virziena vadītājs, otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Uzņēmējdarbība” (specializācija “Tūrisma uzņēmumu vadība”) 3.kursa students, šova “Lauku sēta” dalībnieks Salvis Dundenieks. Viņi pastāstīja par konkursa norisi, iepazīstināja ar dalībniekiem un žūriju, kā arī paziņoja konkursa rezultātus.

Žūrijas sastāvā bija: Gints Ločmelis – dziedātājs, grupas „Ginc un Es” solists, Ineta Atpile-Jugane – dzejniece, scenāriste, dziesmu tekstu autore, Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietniece, Sandis Proms – RTA Studējošo padomes vadītājs, Ekonomikas un pārvaldības fakultātes 3. kursa students, RTA Bruņinieka titula ieguvējs, grupas “Out Core” dalībnieks, Ērika Matule – RTA studente, RTA Rozes titula ieguvēja, grupas “Rūnas” un RTA jauktā kora “Sonitum” dalībniece, sacer un izpilda arī savas dziesmas, Lolita Kivleniece-Kuzņecova – RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja un biedrības „RTA absolventu asociācija” vadītāja. Žūrija 1. vietu piešķīra Līgai Ostapko, 2. vietu – Laurai Svikšai, 3. vietu – Megijai Petinenai. Skatītāju simpātiju balvu ieguva Margo Malašenoka.

Paldies jaunieši, ka uzdrīkstējāties piedalīties, ka uzticējāt savas radītās dziesmas arī citiem cilvēkiem! Lai dalība šajā konkursā iedvesmo jaunu dziesmu radīšanā un savu sapņu īstenošanā!

Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no RTA arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.