27.novembrī notiks starptautiska konference “Dzimtā valoda izglītībā 21. gadsimtā: Baltijas reģiona pieredze”

Piektdiena, 27. novembris, 2020
27. novembrī no plkst. 10.00–14.00 tiešsaistē notiks starptautiska konference “Dzimtā valoda izglītībā 21. gadsimtā: Baltijas reģiona pieredze”, ko rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju un Latviešu valodas aģentūru.

Konferences dalībniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Konferences lektori un paneļdiskusijas dalībnieki ir izglītības stratēģijas plānotāji, veidotāji un praktiķi – profesore, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, profesore Sanita Martena, docente Inta Urbanoviča, profesore Diāna Laiveniece, skolotāji Anita Vanaga, Normunds Dzintars un citi.

Kā mūsdienīgi mācīt latviešu valodu, kā vairot skolotāju labsajūtu un apmierinātību ar darbu, kā ieinteresēt skolēnus mācībām – šie un citi aktuāli jautājumi tiks apspriesti, runājot ne tikai par Latvijas, bet arī Baltijas izglītības telpu. Pieredzē dalīsies profesori, eksperti izglītības jomā no Igaunijas, Somijas, Lietuvas un Polijas.

No plkst. 13.00–14.00 notiks paneļdiskusija “Stabilais un mainīgais dzimtās valodas apguvē”. Ar konferences programmu var iepazīties IZM tīmekļvietnē.

Konferences gaitai varēs sekot līdzi ikviens interesents, plkst. 10.00 pieslēdzoties tiešraidei YouTube kanālā. Tiešraides saite: https://youtu.be/jHNFPZaeZOg

Konferences mērķis ir kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotājiem pārrunāt izmaiņas latviešu valodas kā mācību priekšmeta saturā visos vispārējās izglītības līmeņos. Jāpiebilst, ka 27. novembris ir īpaši svētki Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijai, kas šogad svin savu 25 gadu jubileju. Asociāciju kopš 2002. gada  vada Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Anita Vanaga.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.