Konkurss jauniešiem „RĒZEKNES MUZIKĀLĀ NAKTS 2020”. NOBALSO par savu favorītu, kurš iegūs Skatītāju simpātiju balvu!

Otrdiena, 24. novembris, 2020
Konkurss jauniešiem „Rēzeknes muzikālā nakts 2020” 27. novembrī plkst.14.00 notiks digitāli – tiešsaistē būs vērojams akadēmijas mājaslapā www.rta.lv un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Facebook lapā. Konkursam ir pieteikušies seši talantīgi jaunieši, kuri piedalās ar pašu sacerētām un izpildītām dziesmām, ko izpilda latviešu, angļu un krievu valodā.

RTA Facebook lapā (https://www.facebook.com/Rezeknes.Tehnologiju.akademija) atrodi konkursa dalībnieku video, zem video nobalso ar “PATĪK”/ “LIKE” vai jebkuru citu emotikonu par to jaunieti, kuram novēli uzvaru šajā konkursā. Kuram dalībniekam būs vislielākais skatītāju atbalsts, tam tiks piešķirta Skatītāju simpātiju balva. NOBALSOT var līdz 27.novembra plkst. 12.00.

RTA Studējošo padome un biedrība „RTA absolventu asociācija” īsteno projektu – konkursu jauniešiem „Rēzeknes muzikālā nakts 2020”. Tā mērķis – dot iespēju jauniešiem pierādīt sevi plašākai publikai, sekmēt viņu radošo izaugsmi, prezentējot pašu radītas dziesmas, kā arī sniegt iespēju jauniešiem tikt pamanītiem profesionālu mūziķu aprindās. Konkursā tika aicināti piedalīties Latgales jaunieši 15–25 gadu vecumā, kas dzied un savā repertuārā izpilda pašu sacerētas dziesmas. Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.

***

Iepazīstiet konkursa „Rēzeknes muzikālā nakts 2020” dalībniekus!


ŽANIS SISOJEVS  (no Dagdas, Rīgas Tehniskā universitāte, 2.kurss) izpilda dziesmu “Love Another Guy” (Žanis Sisojevs/ Žanis Sisojevs): “Dziesmu uzrakstīju 2019. gada novembrī. Tā ir ļoti nozīmīga priekš manis, jo tā balstās uz jūtām un pārdzīvojumiem, kas mani pavadīja cauri rudens mēnešiem.”

***

NATELLA ANDREJEVA (no Rēzeknes, Rēzeknes 3. vidusskola, 9.a klase) izpilda dziesmu “Klusums” (Natella Andrejeva/ Natella Andrejeva): “Manas dziesmas top no tā, kas ir manā dvēselē. Mūzika ir visa mana pasaule, bez tās es nevaru.”

***

MRGRT (no Rēzeknes, Rēzeknes 6. vidusskola, 12.a klase) izpilda dziesmu “тише” (Margo Malašenoka/ Margo Malašenoka): “Šī dziesma, tāpat kā citas, ir radusies nejauši, spēlējot akordus haotiskā secībā un uzdziedot kādu motīvu.”

***

MEGIJA PETINENA (no Kārsavas, University of Southampton (Sauthemptonas universitāte), 3.kurss) izpilda dziesmu “Spēles” (Megija Petinena/ Megija Petinena): “Dziesma radās pavisam netīšām, nakts laikā. Aptuveni divos naktī piecēlos ar melodiju galvā. Iedungoju to balss ierakstos un pusmiegā sarakstīju vārdus telefona piezīmēs. Nākamajā rītā piecēlos, šķita, ka tas viss ir nosapņots, bet, atverot telefona balss ierakstus un piezīmes, ieraudzīju gan vārdus, gan iedungoto melodiju. Man ļoti patika tas, kas bija sanācis.”

***

LAURA SVIKŠA (no Rēzeknes novada, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, 1. kurss) izpilda dziesmu “Tuvāk” (Vārdi: Laura Svikša, mūzika: Laura Svikša, Marts Dreļs): “Šī dziesma tika sacerēta pasākumam, kuru rīkojām kopā ar kursabiedriem, taču vīrusa dēļ tas diemžēl nenotika. Tā kā mācāmies 1.kursā, tad šī dziesma un mūzika mūs visus ir satuvinājusi, tāpēc šī dziesma mums ir kļuvusi par īpašu!”

***

LĪGA OSTAPKO (no Daugavpils, Daugavpils Universitāte, 1.kurss) izpilda dziesmu “Garāmgājējs” (vārdi: Mirdza Ķempe, mūzika: Līga Ostapko): “Dziesma radās šī gada jūnijā. Personīgajā dzīvē bija uzkrājušies neskaidri jautājumi, uz kuriem nevarēju rast atbildi, pēc citu padoma vērsties negribēju. Tāpēc devos uz savu “mini studiju” un ņēmu ģitāru rokās. Sapratu, ka melodija tāpat kā atbildes uz jautājumiem nenāks laukā. Tieši tajā brīdī no grāmatu plaukta izkrita Mirdzas Ķempes dzejas grāmata “Mīlestība”. Loģiski – pacēlu to un atvēru tieši to lappusi, kur dzejas rindas saplūda ar manu tā brīža dvēseles stāvokli. Atkal ņēmu ģitāru rokā, un tad jau radās gan melodija, gan iedvesma. Šī dziesma man iepatikās un izraisīja “apetīti” strādāt pie tās aranžējuma.”

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciālisteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.