RTA absolventi Ligija Purinaša un Kaspars Strods izdod grāmatu par Latgali

Pirmdiena, 23. novembris, 2020
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) lepojas ar saviem absolventiem un viņu panākumiem, īstenojot dažādas idejas. Novembrī klajā nāca RTA absolventu – literātes Ligijas Purinašas un vēsturnieka Kaspara Stroda – populārzinātniskā grāmata par Latgales vēsturi 20. gadsimtā – “Laikmeta nospiedumi: 20. gadsimta Latgales stāsti” (izdevējs – biedrība “Hronologeja”).

L. Purinaša, kura ir “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāles vadītāja, RTA ir ieguvusi bakalaura grādu filoloģijā, nedaudz apguvusi arī komunikācijas zinātni. Pērn izdeva debijas dzejas krājumu “Sīvīte” (“Hronologeja”), kas ieguva Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2019” un šogad bija nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija literatūrā”. Ligijas, Raibīs (Oskars Orlovs, kurš arī ir RTA absolvents) un Ingridas Tāraudas dzejoļi pavisam nesen ir iznākuši bilingvālā dzejas kopkrājumā „Pēdējais modeļs” latgaliešu un angļu valodā. Savukārt K. Strods – Latgales Kultūrvēstures muzeja vēsturnieks – RTA ir ieguvis bakalaura grādu vēsturē un maģistra grādu arhīvniecībā, izdevuma “100 fakti par Rēzekni” (2020) līdzautors, piedalījies projektā “Ebreji Rēzeknē”, Latgales kongresa 100-gadei veltītās tematiskās izstādes “Pāri slieksnim” zinātniskās koncepcijas līdzautors.

Grāmatā apkopoti 37 dažādi vēstures stāsti, kas tapuši pēdējo gadu laikā un saturiski sadalīti četrās daļās – “Notikumi un sociālie procesi”, “Institūcijas un to veidotāji”, “Arhitektūra un kultūrvēsturiskais mantojums” un “Personības”. “Mūsu mērķis ir aptvert pēc iespējas lielāku lasītāju loku un pastāstīt par šiem interesantajiem 20. gs. stāstiem arī ārpus Latgales,” saka autori, uzsverot, ka grāmata paver iespējas no jauna atklāt Latgali. Izdevums ir tapis, pateicoties veiksmīgam komandas darbam, – tās zinātniskais redaktors ir Dmitrijs Oļehnovičs, literārā redaktore – Laura Melne, grāmatas vizuālās koncepcijas autors – mākslinieks Raivis Nikolajevs. Grāmata izdota ar Latgales reģionālās attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības “Latvijas Valsts meži” finansiālu atbalstu.

Lai iepazītu Latgali no cita skatupunkta, ir jāizlasa grāmata “Laikmeta nospiedumi: 20. gadsimta Latgales stāsti”, kuras eksemplāri pieejami arī RTA bibliotēkā. Paldies autoriem – RTA absolventiem – par dāvinājumu! Lai arī turpmāk daudz radošu ideju, kas pārtop vērtīgos izdevumos!

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

  

Ingas Kaļvas-Miņinas foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.