Viļānu Novadpētniecības muzejā apskatāma RTA mākslinieku grafikas darbu izstāde

Ceturtdiena, 12. novembris, 2020
Māksla ir neparasta komunikācijas forma, kas ļauj māksliniekam parādīt savu redzējumu un ļaut citiem paskatīties uz pasauli ar mākslinieka acīm. Grafika ir viens no tēlotājas mākslas pamatveidiem, tā paver plašas iespējas materiāla atklāsmei un tā daudzveidībai. Grafikas būtība izpaužas tieši svārstībās starp telpiskuma izjūtu un plaknes loģiku, starp reālo tēlu un nosacīto zīmi.

No 11.novembra līdz 30.decembrim Viļānu Novadpētniecības muzejā skatāmi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” studentu – Ievas Širinas, Intas Strodes, Lāsmas Dilbas, Māra Justa, Santas Cabuļevas, Zaigas Protizānes, Sigijas Šķēles-Tomiņas, Kristiānas Manukinas, Līgas Lupikes – un absolventu – Irēnas Kivrānes, Sarmas Delveres, Inetas Zvonņikovas, Agates Ignatovičas, Ilzes Kukules, Diānas Poševas, Ineses Dundures, Lauras Greizes, Santas Miezītes, Inas Treiliņas, Dainas Dzerkales, Viktorijas Loktionovas, Elvas Kājiņas, Margaritas Romančenko, Ilzes Bodžas, Aivas Šmugās, Nataļjas Losānes, Kristīnas Tribrates – un kursa docētājas Diānas Apeles grafikas mākslas darbi.

Grafikas darbi izstrādāti galvenokārt augstspieduma tehnikās – kokgrebumā, kokgriezumā, linogriezumā, gludspieduma – monotipijas tehnikā, kā arī daudzi darbi tapuši kologrāfijas tehnikā, kas ir radošs pašizteiksmes veids grafikā. Mākslinieki – esošie un topošie maģistri – izceļas ar individuāliem rokrakstiem, eksperimentējot ar grafiskajām formām, krāsām, faktūrām, līnijām, apjomiem, izspēlējot tumši gaišās attiecības un darbu emocionālās noskaņas.

RTA docētāja Diāna Apele

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.