RTA absolventei Ilzei Bodžai uzvara augstskolu konkursā “Dizaina arēna 2020”

Trešdiena, 11. novembris, 2020
Ir noslēdzies Latvijas Dizaineru savienības organizētais konkurss skolām un augstskolām “Dizaina arēna 2020”. Tajā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) absolventes Ilzes Bodžas (ex.Mežinska) izstrādātais maģistra darbs “Uzņēmuma SIA “Nature Line” korporatīvās identitātes dizains” ieguva 1. vietu augstskolu konkursa “Dizaina arēna 2020” Dizaina pētniecības kategorijā.

“Bakalaura darbā izvēlējos tēmu “Latvijas Kultūras kanona interpretācija mūsdienu Latgales lauku mājas interjerā”, kas bija viens no aizraujošākajiem interjera projektiem studiju laikā,” stāsta jauniete. Savukārt rakstot maģistra darbu, Ilze pievērsās mūsdienu vizuālā un digitālā laikmeta kontekstā aktuālajai korporatīvās identitātes tēmai: “Maģistra darba ietvaros izstrādātais pētījums deva lielisku iespēju grafiskā dizaina aktualitātes un uzņēmējdarbības vides un iespēju padziļinātai izpētei. Sadarbības rezultātā tika iepazīts start-up uzņēmums SIA “Nature Line”, kas savu darbību definē kā bioloģisku pārtikas produktu ražošanu, izmantojot sublimācijas tehniku. Izstrādātais korporatīvās identitātes dizains, pamatojoties uz koncepcijas iedvesmas avotu – Latvijas dabu – bagātu, daudzveidīgu un unikālu, jaunajam uzņēmumam kalpos kā labs sākums veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanā.”

Studiju laikā iegūtās zināšanas jaunā dizainere pielieto arī praktiski, gan kā RTA vieslektore mācot studentus, gan arī piedaloties dažādos dizaina projektos un pasūtījuma darbos kā dizainere interjera un grafiskā dizaina jomā. “Studijas RTA dizaina programmās ir dinamiskas, radošas un daudzveidīgas, studenta ikdiena ir piepildīta ar aizraujošiem projektiem un dizaina jomas dziļu izpēti. Nozīmīgas ir arī prakses studiju laikā, kā arī iespēja papildus studijām nedaudz pastrādāt tieši nākamās profesijas jomā. RTA sagatavo daudzpusīgus dizaina jomas speciālistus, kas vēlāk elastīgi iekļaujas darba vidē uzņēmumos, kā arī ir pietiekami kompetenti individuālas uzņēmējdarbības uzsākšanai,” saka Ilze.

Jaunā dizainere atzīst, ka viņu iedvesmo radoši un aktīvi cilvēki, māksla un dizains dažādās to izpausmēs – izstādes, semināri, koncerti un citi radoši pasākumi, kā arī skaisti un izzinoši ceļojumi.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no I. Bodžas un RTA arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.