Dina Soma: “Ziedotāja Andra Kļaviņa sniegtais materiālais atbalsts man ir kā drošības spilvens studiju laikā”

Otrdiena, 3. novembris
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālā bakalaura studiju programmas „Ekonomika” (specializācija „Finanšu un grāmatvedības vadība”) 2.kursa studente Dina Soma ir talantīga un mērķtiecīga jauniete, kura, mācoties 12.klasē, skaidri zināja, ka vēlas studēt ekonomiku. Jauniete ir Ekonomikas un pārvaldības fakultātes Studējošo pašpārvaldes vadītāja, Studējošo padomes (SP) vadītāja vietniece un SP Finanšu virziena vadītāja. Aktīvā jauniete saņem Andra Kļaviņa stipendiju, kas ļauj viņai būt finansiāli neatkarīgai un visus savus spēkus veltīt tieši studijām.

“Par stipendiju pirmo reizi dzirdēju, kad mācījos 11. klasē. Mans brālēns, būdams 12. klases skolnieks, gatavoja visus dokumentus, lai pieteiktos Vītolu fonda stipendijai. Tobrīd nodomāju, ka šī stipendija ir tikai maznodrošināto ģimeņu bērniem un bāreņiem, – tā kā oficiāli nevienai no šīm grupām nepiederu, nodomāju, ka šī stipendija man nespīd. Kad mācījos 12.klasē, pie mums klases stundā viesojās bijusī Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolniece, kura jau studēja un saņēma Vītolu fonda stipendiju. Tad arī uzzināju, ka nav obligāti jābūt bārenim vai maznodrošinātai personai, lai stipendijai pieteiktos, jo dažreiz ir gana ar labām sekmēm, sasniegumiem olimpiādēs un ne pārāk lieliem ienākumiem ģimenē kopumā. Nolēmu nemest plinti krūmos un izmantot sniegto iespēju. Tā nu 2019.gada pavasarī uzzināju, ka saņemšu Vītolu fonda stipendiju no ziedotāja Andra Kļaviņa. Tādējādi kļuvu par Andra Kļaviņa stipendiāti,” stāsta Dina.

RTA Dina studē profesionālā bakalaura studiju programmas „Ekonomika” (specializācija „Finanšu un grāmatvedības vadība”) 2.kursā. “To, ka vēlos studēt ekonomiku, sapratu, mācoties 12.klasē, kad sāku apgūt šo mācību priekšmetu. RTA piedāvātā studiju programma mani uzrunāja no vairākiem aspektiem – bija budžeta vietas, turklāt tā bija profesionālā bakalaura studiju programma, kas man bija svarīgi, jo studiju laikā vēlējos iegūt praksi,” atceras jauniete.

Studente atzīst, ka piešķirtā stipendija viņai nozīmē ļoti daudz. “Stipendija ir atgādinājums tam, ka vēl joprojām mūsdienās cilvēki spēj būt nesavtīgi un labestīgi. Andra Kļaviņa sniegtais materiālais atbalsts man ir kā drošības spilvens studiju laikā. Tas palīdz ne tikai man, bet arī vecākiem, jo, pateicoties šai stipendijai, es spēju būt finansiāli neatkarīga no mammas un tēta,” uzsver Dina. Rudenī RTA studente kopā ar citiem stipendiātiem satikās ar stipendijas ziedotāju Andri Kļaviņu klātienē.

Kopbildē: Dina Soma (1.rindā pirmā no labās) kopā ar ziedotāju Andri Kļaviņu (2.rindā otrais no kreisās) un citiem stipendiātiem

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciālisteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu