ZS “Liepkalns” – uzvarētājs konkursā “Sējējs 2020”

Pirmdiena, 12. oktobris, 2020
7. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Zemkopības ministrijas konkurss “Sējējs 2020”, kurā sveica laureātus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulcēnus.

Balvas tika piešķirtas astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”. Nominācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” tika apbalvots Aleksejs Danilins no Rēzeknes novada (bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība “Liepkalns” Ilzeskalna pagastā).

A.Danilina sieva Jūlija, kura ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju programmas “Pārtikas produktu pārstrāde” 2.kursa studente, kopā ar vīru aktīvi darbojas savā zemnieku saimniecībā un piedāvā dažāda veida bioloģiskos graudaugus, kas audzēti, pārstrādāti un fasēti saimniecībā, kas atrodas Ilzeskalna pagastā Rēzeknes novadā. Kopš 2019. gada, pateicoties dažādu projektu atbalstam, saimniecība uzsāka arī pārtikas produktu pārstrādi, pielietojot praksē RTA iegūtās zināšanas. Produkcijas veids: BIO zaļie griķi, BIO griķu (bez piedevām/ar bioloģiski audzētiem spinātiem vai galda bietēm) un zirņu makaroni, BIO zaļo griķu milti, BIO šķeltie zirņi un zirņu milti, BIO pilngraudu kviešu un rudzu milti.

Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no www.rezeknesnovads.lv

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.