RTA notika lekcija par mākslīgo intelektu

Pirmdiena, 28. septembris, 2020
25.septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika lekcija “Mākslīgais intelekts”. Tajā interesenti tika iepazīstināti ar tehnoloģiju uzņēmuma “Reaktor” un Helsinku Universitātes Somijā izstrādāto apmācības kursu par mākslīgo intelektu (MI) “Elements of AI”, kura apguvei nav nepieciešamas priekšzināšanas par MI vai programmēšanas prasmes.

2018. gada pavasarī uzņēmums “Reaktor” un Helsinku Universitāte nolēma apvienot spēkus, lai palīdzētu cilvēkiem saprast, ka MI rada viņiem iespējas, nevis apdraudējumu. “Elements of AI” galvenais uzdevums ir sniegt pamata zināšanas par MI dažādu jomu pārstāvjiem.Elements of AI” ir pasaulē NR.1 datorzinātņu jomā.

“Elements of AI piedāvā”:

  • izejot šo kursu, iegūsi vērtīgu ierakstu savā CV;
  • iespēja pieteikties RTU mūžizglītības kursam;
  • skaidra valoda, aizraujoši uzdevumi;
  • vecumam un dzimumam nav nozīmes, ir svarīga dzimumu vienlīdzība;
  • kurss ir pieejams bez maksas;
  • programmēšanas zināšanas nav nepieciešamas;
  • sertifikāts 2in1, kurā nav atzīmju, taču tiek sekots līdzi tam, cik daudz ir izpildīts uzdevumu. Lai saņemtu sertifikātu, vajag izpildīt vismaz 90 % uzdevumu, 50 % no tiem ir jābūt izpildītiem pareizi.

Jau 170 valstis un vairāk nekā 500 uzņēmumu ir reģistrējušies šim kursam. 40 % ir sievietes, 25 % virs 45 gadiem. Latvijā kopumā jau reģistrējušies 4200 cilvēku.

Arī RTA studenti atzinīgi novērtēja  iegūto informāciju. “Man lekcija ļoti patika. Tajā uzzināju, ka mākslīgais intelekts ir jāizzina un no tā nav jābaidās. Vienmēr vajag mācīties ko jaunu,” uzsver RTA studiju programmas “Mehatronika” 2.kursa studente Skaidrīte Golubovska.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no RTA arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.