“RTA Roze 2020” – Līna Šlapakova, “RTA Bruņinieks 2020” – Valērijs Daļeckis

Trešdiena, 23. septembris, 2020
23.septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Rozes svētki, kuru laikā tika noskaidrots, kuri divi 1.kursa studenti kļūs par RTA Rozes un Bruņinieka titulu ieguvējiem. Šogad šos titulus saņēma Līna Šlapakova un Valērijs Daļeckis.

Līdz šim Rozes svētki notika Zinību dienā, un šī pasākuma laikā no aktīvo un radošo 1. kursu studentiem tika izvēlēta Roze un Bruņinieks. Šogad pasākuma formāts tika mainīts, tādēļ – septembrī – Rozes svētku mēnesī – tika meklēti RTA aktīvākie un talantīgākie jaunieši, kuri savus talantus prezentēja digitālā formātā – foto/ video, kuros atspoguļotas jauniešu aizraušanās, tika izvietoti RTA sociālajos tīklos.

Šī gada Rozes svētku konkursā piedalījās seši jaunieši – Renāte Dobrovoļska (absolvēta Rugāju novada vidusskola; aizraujas ar tautas deju dejošanu), Māra Meikstume (Nautrēnu vidusskola; nodarbojas ar zīmēšanu un keramiku), Līna Šlapakova (Kaunatas vidusskola; interesē rokdarbi, pati izšuj savu tautastērpu), Irina Lāce (Rēzeknes 4.vidusskola; veido ēdamos pušķus jeb food pušķus), Astra Smirnova (Rugāju novada vidusskola; brīvajā laikā dzied) un Valērijs Daļeckis (Jēkabpils 3.vidusskola; tehnisks puisis, kuru interesē automašīnas un motocikli, un viss, kas ar tiem saistīts).

Septembrī jauniešiem bija jāveic vairāki uzdevumi – jāatbild uz dažādiem jautājumiem, un tapa īpaša katra dalībnieka vizītkarte, video vai foto formātā jāparāda savs talants, fotogrāfijā jāiemūžina mirklis, kurā redzams, ka jaunietis ir RTA students, kā arī video jāpastāsta par to, ko viņam nozīmē Latgale, Rēzekne (te daudziem izaicinājums bija runāt latgaliešu valodā). Studentu veikumu – gan šo uzdevumu izpildi, gan paveiktā oriģinalitāti – vērtēja gan žūrija (uzņēmēja, pasākumu organizatore un influencere Kristina Andža, Latgales Reģionālās televīzijas žurnāliste Ausma Sprukte un RTA Studējošo padomes vadītāja vietas izpildītājs, 2018. gada Bruņinieka titula ieguvējs Sandis Proms), gan arī RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji.

Rozes svētku dalībnieki dalījās savās emocijās par dalību šajā konkursā un to, cik viegli vai sarežģīti viņiem likās paveicamie uzdevumi. Savukārt žūrijas pārstāvji iedvesmoja jauniešus nebaidīties – studēt sev sirdij tuvā studiju programmā, noticēt saviem sapņiem, lai tos varētu realizēt, novēlēja pilnveidoties dažādās jomās.

Pasākumu caurvija 2015.gada Rozes titula ieguvējas Ērikas Matules izpildītās pašas sacerētās dziesmas  “Paldies” un “Man nav vienalga”. Bet Rozes svētku noslēgumā notika ilgi gaidītais mirklis – titulu ieguvēju paziņošana. Par Rozes titula ieguvēju kļuva Līna Šlapakova, bet Bruņinieka titulu saņēma Valērijs Daļeckis. Video/ foto, kuros redzams katra jaunieša talants, bija publicēti RTA Facebook lapā, kur ikviens varēja nobalsot par savu favorītu. Ar vislielāko balsu skaitu – 185 – Skatītāju Simpātiju balvu ieguva Līna Šlapakova.

“Piedaloties kādā konkursā, protams, jācer uzvarēt. Arī es cerēju, ka saņemšu Rozes titulu, un šis sapnis piepildījās. Pirms paziņoja, kura no meitenēm ir Roze, uztraucos, bet tad manā sejā parādījās prieka smaids, uzzinot, ka titulu saņēmu tieši es. Novēlu katram RTA studentam cerēt –  cerēt, ka varēsi paveikt lielu un īpašu darbu. Paldies arī visiem balsotājiem!” saka Rozes titula ieguvēja Līna, kura RTA studē biznesa vadību. “Kļūstot par RTA Bruņinieku, sajutu gandarījumu par paveikto darbu un to, ka visus uzdevumus paveicu, nonākot līdz mērķim – līdz uzvarai. Ar Rozes svētkiem nekas nebeidzas, jo tagad viss tikai sākas. Manuprāt, Bruņinieka tituls sev līdzi nes lielu atbildību, bet es no tās nebaidos un darīšu visu, kas man būs jāpaveic,” saka RTA Bruņinieka titula ieguvējs Valērijs, kurš RTA studē studiju programmā “Mašīnbūve”.

Prieks, ka arī šogad akadēmijā izdevās īstenot Rozes svētkus – lai arī citādā formātā, nekā ierasts, tomēr izdevās noskaidrot RTA Rozi un Bruņinieku. Paldies, jaunieši, ka piekritāt piedalīties šajā piedzīvojumā! Lai radošs un veiksmīgs jaunais studiju gads!

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no RTA arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.