RA pārstāvji apmeklēja metālapstrādes un kokapstrādes izstādi „Tech Industry 2015”

Pirmdiena, 7. decembris, 2015
No 26. līdz 28. novembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde „Tech Industry 2015”, kas ir gada nozīmīgākais un lielākais rūpnieciskās ražošanas projekts Baltijas reģionā.

Arī Rēzeknes Augstskolas (RA) pārstāvji devās uz šo izstādi, lai smeltos pieredzi un veidotu sadarbību. Par redzēto stāsta RA studiju programmas „Mehatronika” 3. kursa students Kārlis Pīgožnis.

„ Izstādes laikā notika dažādas tikšanās ar uzņēmējiem, kā arī bija iespēja satikt citus studentus. Te jaunie speciālisti varēja arī atrast sev darbavietas, jo, piemēram, man jau piedāvāja vairākas darbavietas dažādi uzņēmumi. Izstādē varēja apskatīt visdažādākās iekārtas, piemēram, lāzergriezējus, virpas, frēzes, to, kas tieši mehatronikas virzienam ir domāts. Patika kopējā atmosfēra, jo izstādi apmeklēju ar saviem domubiedriem. Guvu daudz jaunu iespaidu un iespējas,” atklāj RA students.

Kārlis stāsta, ka izstāde bijusi starptautiska, jo tajā piedalījās uzņēmēji no vairākām valstīm, piemēram, no Vācijas, Lietuvas, Čehijas, Somijas, kā arī tur bija pašmāju uzņēmēji, kuri ražo savas iekārtas, piemēram, „Massportal”, kuri radījuši 3D printeri. „Esmu bijis arī izstādē „Rīga Comm 2014”, bet tur nebija industriālais pasākums, bet vairāk tehnoloģiju pasākums. Tur prezentēja Google Glass – brilles, kuras uzliekot, cilvēks redz un jūtās tā, it kā viņš būtu tajā vidē,” atceras Kārlis.

„Šāda veida izstāžu apmeklējums ir nozīmīgs ne tikai studentiem, bet arī augstskolas docētājiem, jo tiek veidoti jauni kontakti, gūta informācija par jaunākajām tehnoloģijām,” uzskata Vides tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta vadītājs Pāvels Narica, kurš akcentē, ka pagājušajā gadā nodibinātie kontakti ar firmām izvērtās labā sadarbībā, jo firmu pārstāvji apmeklēja RA notiekošos seminārus, piedalījās vasaras skolā. Tāpat P. Narica uzsver, ka ir patīkami redzēt, ka izstāžu laikā augstskolas studentiem tiek piedāvātas darba iespējas dažādās firmās: „Tas nozīmē, ka inženierzinātnēm ir liela nozīme un ka tie studenti, kuri apgūst šo jomu, bez darba nepaliks.”

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.