Vēlies kļūt par iedvesmojošu latviešu valodas skolotāju? Tad studē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā!

Pirmdiena, 24. augusts, 2020
Profesore Sanita Lazdiņa Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) ir izveidojusi latviešu valodas skolotāja moduli, kurā nozīmīga vieta atvēlēta ne tikai latviešu valodas kā dzimtās valodas, bet arī kā svešvalodas metodikas jautājumiem. Studiju laikā studentiem būs iespēja: iepazīt daudzveidīgo valodu pasauli un to, kā valodas ne tikai iemācīties, bet arī mācīt citiem; nostiprināt un paplašināt gan latviešu valodas, gan arī svešvalodu zināšanas; dziļāk apgūt gan latviešu valodu un literatūru, gan arī latgaliešu valodu un kultūru; gūt zināšanas par jaunākajām informācijas tehnoloģijām, kas saistītas ar valodu un kultūru apguvi; iepazīt cilvēka (īpaši – bērnu un jauniešu) psiholoģiju u.c.

SANITA LAZDIŅA, RTA profesore, studiju moduļa „Latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs” direktore: „Tiem, kam latviešu valoda ir dzimtā valoda, prātā nāk gan mūsdienu modernā latviešu valoda ar jauniem vārdiem informācijas tehnoloģiju jomā vai ēdienu nosaukumos, gan apvidvārdi, izlokšņu vārdi – seni, spilgti, noteiktai Latvijas vietai raksturīgi vārdi vai izteicieni. Tomēr ne visiem Latvijas iedzīvotājiem valsts valoda ir arī dzimtā valoda. Tāpēc īpašs lepnums ir par cilvēkiem, kam tā nav latviešu valoda, bet kuri to ir apguvuši, dzīvojot šeit vai ārpus Latvijas, un droši lieto saziņā.

Kā mācīt un mācīties latviešu valodu kā dzimto valodu un kā svešvalodu, respektējot tradīcijas, bet vienlaikus noturoties arī 21. gs. laika līnijā – par to visu var uzzināt, studējot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studiju programmā „Skolotājs”, studiju modulis „Latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs”.”

SANDRA MURINSKA, studiju moduļa „Latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs” studente; ir maģistra grāds filoloģijā un doktora grāds komunikācijas zinātnē: “Kā redzams, līdz pedagoģijas studijām nonācu tikai tagad, lai gan skolotāja darbs bija mana vēlme jau kopš bērnības. Arī profesionālajā darbībā nonācu saskarē ar pedagoģiju, piedalījos “Skola2030” darba procesā, līdz ar to nolēmu, ka nu ir īstais laiks turpināt pilnveidoties. RTA tam bija īstā vietā, jo, pirmkārt, studēju par budžeta līdzekļiem, otrkārt, spēju savienot studijas un darbu, treškārt, esmu saņēmusi kvalitatīvas zināšanas.

Esmu vienmēr uzskatījusi, ka būt par skolotāju ir forši, esmu starp jauniem cilvēkiem, varam viens otru iedvesmot. Skolotājam ir nozīmīga loma cilvēka izaugsmē – viņš sniedz zināšanas, tas nozīmē, ka piedalās skolēnu pasaules redzējuma veidošanā. Ir gandarījums, kad redzu, ka skolēniem esmu ko iemācījusi un ka 40 minūtes, ko veltu skolēniem, bijušas interesantas un saturīgas.  Un vēl viens svarīgs moments – skolotājiem atvaļinājums vienmēr ir vasarā.

Ja Tevi tas viss interesē un vēlies veidot cilvēku nākotni, tad noteikti iesaku studēt šajā RTA studiju programmā. Ir vērts iegūt saturīgu un kvalitatīvu izglītību!”

LAINE RAILĪTE, studiju moduļa „Latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs” studente: “Ja vēl šaubies un nezini, ko vēlies studēt, noteikti iesaku šo studiju programmu, jo tā sniedz ļoti daudz – iespējama dalība dažādos projektos, reāla prakse ar latviešu un ārzemju studentiem un daudz kas cits. Es šobrīd redzu vairākas vīzijas par to, ko varētu darīt pēc akadēmijas absolvēšanas, jo studiju laikā būšu pierādījusi sevi gan kā skolotāja, gan pasniedzēja. Izvēloties studēt RTA, nebiju domājusi, ka man būs iespēja iesaistīties tik daudzveidīgās aktivitātēs, tomēr, pateicoties lieliskiem pasniedzējiem, esmu ieguvusi pieredzi arī ārpus studijām. Iesaku izmantot šo iespēju, jo varēsi izpausties un pierādīt sevi visdažādākajos veidos!”

Līdz 27. augustam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā turpinās jauno studentu uzņemšana (tālr.: 26462152, e-pasts: Alvine.Kazinika@rta.lv). Vairāk informācijas par profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Skolotājs”, studiju modulis „Latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs” – RTA mājaslapā www.rta.lv.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Publicitātes foto

 

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.