RTA Rozes titula ieguvēja Ērika Matule – par studijām, sociālā rehabilitētāja profesiju un mūziku

Sestdiena, 1. augusts
“Studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā izvēlējos, jo RTA ir tuvāk manām dzimtajām mājām Varakļānos un nu jau arī manām šī brīža mājām Rēzeknē, kur esmu iesakņojusies. Tāpat svarīgs faktors bija iespēja studēt man vēlamā studiju programmā, turklāt budžeta grupā, kā arī saņemt stipendiju,” stāsta absolvente Ērika Matule, kura absolvējusi 1. līmeņa profesionālo augstākās izglītības studiju programmu “Sociālais rehabilitētājs”. Jauniete strādā par sociālo rehabilitētāju Rēzeknes Sociālajā dienestā, veiksmīgi apvieno darbu un studijas ar savu aizraušanos – mūziku.

Studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā Ērika nolēma, jo vēlējās palikt tepat Rēzeknē, kur jau bija absolvēta Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskola. Lai arī mūzika ir jaunietes sirdslieta, viņa saprata, ka savu profesionālo karjeru tomēr vēlas veidot citā jomā. Pateicoties mammai, kura ir sociālais darbinieks un arī Sociālā dienesta vadītāja Varakļānos, arī Ērika izlēma pilnveidoties šajā sfērā.

2015. gadā uzsākot savas studiju gaitas RTA, Ērika jau pirmajā skolas dienā sevi pierādīja kā tatalantīgu jaunieti – piedaloties Rozes svētkos, viņa demonstrēja savas dziedāšanas prasmes un ieguva Rozes titulu. “Rozes svētki ir lieliska iespēja jauniešiem sevi parādīt citiem. Dalība Rozes svētkos man palīdzēja pilnveidot savas skatuves mākslas, uzstāšanās prasmes gan kā dziedātājai, gan arī kā pasākumu koordinatorei un vadītājai,” stāsta Ērika.

“Visforšākais noteikti bija tas, ka, pateicoties studijām, man piedāvāja strādāt RTA Multisensorajā telpā. Mani pienākumi bija strādāt ar jauniešiem, vēlāk ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Galvenais šīs telpas mērķis – izmantojot tajā pieejamo aprīkojumu, pilnveidot motorikas spējas, veicināt stresa mazināšanu, saturīgi pavadīt laiku, veicinot jaunu pozitīvu pieredzi šiem grupu pārstāvjiem. Telpa ir nozīmīga ar to, ka tā der jebkuram cilvēkam, jebkurā vecuma grupā, jo būtībā katrs tur var atrast kādu nodarbi vai relaksācija, kas mazina ikdienas stresorus,” stāsta Ērika.

Kopš 2018. gada jauniete strādā Rēzeknes Sociālajā dienestā: “Esmu sociālā rehabilitētāja Atbalsta nodaļā ģimenēm ar bērniem. Lielākā daļa pienākumu ir saistīti ar prasmju un spēju uzlabošanu, uzturēšanu vai atjaunošanu šiem grupas pārstāvjiem, kas nonākuši grūtībās. Tiek sniegts atbalsts un palīdzība tādos jautājumos, kad ģimenes pašas nespēj tikt galā ar savām problēmām vai trūkst kādu iekšējo vai ārējo resursu. Paralēli tiek organizētas grupu ēstgatavošanas un radošās nodarbības, ekskursijas, nometnes u.c.”

Jāuzsver, ka paralēli studijām Ērika neaizmirst arī par savu sirdslietu – mūziku. Viņa dzied RTA jauktajā korī “Sonitum”, grupā “Rūnas”. Nesen klajā nāca Ērikas pirmā sacerētā dziesma “Man nav vienalga”.

“Iesaku arī citiem studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, jo laime un zināšanas ir tepat netālu un nevajag doties uz Rīgu vai Londonu. RTA ir atsaucīgi un pozitīvi mācībspēki un lieliskas studiju programmas,” uzskata Ērika Matule, kura turpina studijas akadēmijā un rudenī mācīsies akadēmiskā bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” 3. kursā.  Tāpat viņa uzsver, ka liela loma ir arī tam, ka bieži vien jau studiju laikā jaunais speciālists atrod darbu savā izvēlētajā nozarē, ja ir spējis sevi pietiekami labi parādīt studiju laikā un praksē.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto: no RTA un Ē. Matules personīgā arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu