Lai sasniegtu mērķi, galvenais ir ticēt sev un nebaidīties

Ceturtdiena, 30. jūlijs
Sannija Zvaigzne-Tavare ir darbīga un veiksmīga jauniete, kas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) apguvusi studiju programmu “Lietišķā komunikācija un tulkošana”, iegūstot profesionālo bakalaura grādu tulkošanā un tulkotāja kvalifikāciju. 26. jūnijā līdz ar citiem Izglītības, valodu un dizaina fakultātes absolventiem Sannija saņēma savu godam pelnīto augstākās izglītības diplomu.

“Izvēlējos studēt RTA, jo tikai šeit bija pieejama tieši tāda studiju programma, kādu vēlējos studēt un kura mani ieinteresēja,” atklāj jauniete.

Sannija labprāt izmanto dzīves sniegtās iespējas, lai pilnveidotos un mācītos jauno. Arī studējot viņa aktīvi iesaistījusies dažādos ārpusstudiju pasākumos, gan spodrinot RTA vārdu, gan arī gūstot neatsveramu pieredzi sev: “Piedalījos dažādās konferencēs, tulkošanas biroja “Skrivanek Baltic” rīkotajā jauno tulkotāju konkursā, devos uz sporta nodarbībām, bet visspilgtāk atmiņā, protams, palikusi apmaiņas programma Erasmus+, kura man sniedza iespēju apskatīt nedaudz vairāk no pasaules, mainīt domāšanu un veidu, kā raugos uz lietām. Pateicoties RTA un Erasmus+ programmai, es mājās atbraucu ar daudz lielāku pieredzes bagāžu nekā tad, kad devos prom. Ne velti saka, ka ceļošana ir labākā skola – dzīves skola. Man tā tāda patiešām bija.”

Nozīmīgi, ka iegūtā pieredze un zināšanas netiek glabātas pūralādē, bet tiek liktas lietā – Sannija jau šobrīd strādā savā izvēlētajā profesijā, sadarbojoties ar tādiem atpazīstamiem tulkošanas birojiem kā “Skrivanek Baltic” un “Linearis”. “Darbā no studiju laikā apgūtā visvairāk noder tīri tehniskas lietas, kas sevī ietver tulkošanas dokumentu pareizu noformēšanu. Palīdz, protams, arī gramatika, kas ir ļoti svarīga, lai dokumentos tulkotais teksts būtu precīzs un kvalitatīvs,” norāda Sannija.

Jauniete augstu vērtē ne vien RTA sniegtos akadēmiskos ieguvumus, bet arī pasniedzēju un kursabiedru emocionālo atbalstu: “Mani spilgtākie iespaidi ir saistīti ar kursabiedriem un nu jau labiem draugiem, kas iegūti visai dzīvei. Protams, arī pasniedzēju prasme lekcijas padarīt interesantas un dažkārt pat ļoti jautras, kas ir visnotaļ nepieciešams, lai izturētu grūtos studiju gadus.”

Ja Tu vēl šaubies par studiju vietas izvēli, ieklausies Sannijas atziņā, kas vēsta, ka “RTA ir vērts studēt, jo tā ir viena no retajām augstākās izglītības iestādēm, kurā ikvienam ir iespēja izmantot Erasmus+ programmu. Šeit ir saprotoši pasniedzēji un sirsnīgi studenti, kas vēlāk var kļūt par labākajiem draugiem un cīņu biedriem”.

Jaunā tulkotāja uzskata, ka mērķu sasniegšanā galvenais ir ticēt sev un nebaidīties, jo “tas, kurš nemēģinās, nekad neuzzinās, kā tas ir – studēt RTA! Šeit tiešām ir lieliski pasniedzēji un burvīga atmosfēra”.

 

Izolde Aņiskoviča,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no S. Zvaigznes-Tavares personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu