RTA pārstāvji piedalās Rēzeknes novada dienās

Ceturtdiena, 23. jūlijs
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) no 2017. līdz 2019. gadam tika īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas projekts “Nodarbinātības kompetenču uzlabošana pārdošanas laboratorijās/SalesLabs” Nr. LLI-184.

Šī projekta ietvaros tika ieviesta jauna studiju kursu apgūšanas metode – problēmbalstīta mācīšanās, kur studenti risina uzņēmēju uzdevumus, kas savukārt atrisina kādu no šī uzņēmuma problēmām, t.i. jaunu produktu/ideju izstrāde. Šī projekta metode tiek turpināta arī šobrīd RTA.

Šogad februārī atkal sākās uzņēmumu apzināšana, kuri ar studentu spēkiem vēlējās risināt kādu sava uzņēmuma attīstības problēmu vai jautājumu. RTA pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu “Ražošanas loģistika” un “Pārtikas produktu pārstrāde” studenti izvēlējās par savu pētniecības uzņēmumu SIA “Plašumi”, kas nodarbojas ar biškopību un biškopības pirmproduktu apstrādi un to pārdošanu. Kā pētnieciskais uzdevums studentu darbam tika izvirzīts: izstrādāt jaunus medus produktus, kur par pētniecības izejvielu būtu putotais dažādu ziedu medus. Produkts tika papildināts ar dažādām liofilizētām augu valsts papildizejvielām vai aromātvielu ekstraktiem.

 Pēc IV starptautiskās Latgales reģiona biškopju konferences datiem, Rēzeknes un Viļānu novadā uz 2019. gadu bija reģistrēti 89 biškopji (Jesko, 2019), kuri nodarbojas ar medus iegūšanu un tā realizāciju, neveicot starp šiem posmiem daļēju vai pilnu pārstrādi, atvasinot medus receptes, ar tehnoloģijām, papildinot, to ar garšām vai aromātvielām. RTA studentu, inženieru un pētnieku komanda strādā pie jaunu medus produktu izstrādes.  Dažas no medus izstrādātajām receptūrām par izpētēs un sadarbības priekšmetu tika iekļautas Rēzeknes novada pašvaldības projekta „Europe Direct informācijas centra  Austrumlatgalē ” vajadzībām un izstrādāta radošās darbnīcas “Veselīgs uzturs mūsdienu  Eiropas  tautu virtuvē saglabājot tradicionālās saimniekošanas prasmes laukos” programmu. Meistarklase ar produkta izstrādes gaitas demonstrāciju, šo produktu testēšanu notika Rēzeknes novada dienu ietvaros, demonstrējot (gatavojot)  kopā ar Rēzeknes novada uzņēmēju SIA “Plašumi” Guntu Silkāni. 18. jūlijā Kaunatā pasākumā piedalījās arī RTA pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Pārtikas produktu pārstrāde” absolvents, IK “Obelisk Farm” īpašnieks Andris Višņevskis.

Pēdējos gados Latvijā arvien vairāk zemnieku pievēršas kaņepju audzēšanai un pašlaik ar to nodarbojas 63 saimniecības, lielākās no tām atrodas Krāslavas un Pāvilostas novados. Kaņepju audzētājs Andris Višņevskis no Viļānu novada, kas Obelišķu sētā jau vairākus gadus rīko arī dažādas apmācības, saistītas ar kaņepju izmantošanu būvniecības jomā, dalās savā pieredzē kaņepju audzēšanā un uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām laukos. Rēzeknes novadu dienās Andris iepazīstinās ar kaņepju pārstrādes produktiem, kurus izstrādāja kvalifikācijas darba ietvaros studējot RTA.

 

RTA pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas

"Pārtikas produktu pārstrāde" direktore M. soc.sc. Inese Silicka

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu