„Mācāmies ne jau konkrētai profesijai, bet gan dzīvei kā procesam,” uzskata RTA absolvente Ligija Purinaša

Sestdiena, 13. Jūnijs
““Centrs MARTA” darbība, manuprāt, ir labs piemērs tam, kā 20 gadu darbības laikā Latvijā var mainīt daudzas lietas, sākot ar likumu normām līdz pat cilvēku domāšanai. Ceru, ka arī Latgalē kļūsim redzami kā viens no būtiskiem atbalsta punktiem krīzē un ievainojamās dzīves situācijās nonākušām sievietēm,” saka “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāles vadītāja Ligija Purinaša, kura ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bakalaura studiju programmas “Filoloģija” absolvente.

L. Purinaša ir studējusi vēsturi, RTA ieguvusi bakalaura grādu filoloģijā, nedaudz apguvusi arī komunikācijas zinātni. Darbojusies kā kultūras žurnāliste. Pērn izdeva debijas dzejas krājumu “Sīvīte” (“Hronologeja”), kas ieguva Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2019” un šogad bija nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija literatūrā”.

L. Purinašas bakalaura darbs filoloģijā „Čenču Jezupa romāna „Pīters Vylāns” poētika” ieguva Veronikas Strēlertes piemiņas balvu literatūrā. “Reģionālā pētniecība ir ļoti svarīga. Tas ir viens no veidiem, kā var stiprināt latgaliešu un tātad – latviešu kultūru. Tas zināmā mērā ir arī pašcieņas jautājums. Jo vairāk pētām, jo vairāk zinām. Jo vairāk zinām, jo pasargātāki esam. Tostarp tiekam mazāk pakļauti dažādām manipulācijām ar informāciju,” tā savulaik par savām filoloģijas studijām un reģionālistiku stāstīja Ligija. „Mēs nekad nezinām, kurā brīdī mūsu iegūtās zināšanas var noderēt, tāpēc izglītības iegūšana ir atbildīgs un svarīgs lēmums, neaizmirstot, ka mācāmies ne jau konkrētai profesijai, bet gan dzīvei kā procesam – savai šodienai un rītdienai. Studijas RTA man bija lieliska pieredze, gan sperot pirmos soļus rakstniecībā un pētniecībā, gan apgūstot virkni praktisku lietu, sākot ar pamatiemaņām projektu vadīšanā līdz pat pasākumu organizēšanai un scenāriju rakstīšanai, nemaz nerunājot par draugiem un domubiedriem, ko bija iespēja sastapt un iepazīt,” tagad saka RTA absolvente Ligija.

Šobrīd Ligija ir “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāles vadītāja. Biedrība “Centrs MARTA” ir vienīgā organizācija Latvijā, kas kopš 2000. gada aizstāv sieviešu tiesības. Tās pamatmērķis ir veidot uz dzimumu līdztiesību balstītu pilsonisko sabiedrību, kalpojot sievietēm un aizstāvot tiesības, sniedzot palīdzību vardarbībā un cilvēktirdzniecībā cietušām personām. Līdz šim “Centrs Marta” darbojās Rīgā un Liepājā, bet no 1. aprīļa ir arī Latgalē – Rēzeknē (klātienes pakalpojumi gan Rēzeknes filiālē vēl nav pieejami). “Gribu savu laiku veltīt kaut kam svarīgam, ar pievienoto vērtību. Vēl vairāk – kaut kam tādam, kas ir svarīgs arī citiem,” uzsver L. Purinaša, atklājot, ka šobrīd norit darbs dažādos filiāles attīstības virzienos, tostarp – tiek labiekārtotas telpas, un ir izsludināts amatu konkurss jurista, psihologa un sociālā darbinieka vakancēm. “Komanda ir ļoti svarīgs atspēriena punkts, lai Rēzeknes “Centrs MARTA” varētu aktīvi darboties, tāpēc ceru uz atvērtību mūsu idejām un vērtībām, un, protams, atsaucību. Te gan jāpiebilst, ka arī darba pieredzei ir nozīme,” atklāj Ligija.

“Cerīgi lūkojos arī RTA un studentu virzienā – domāju, ka mums tie interešu vektori varētu krustoties gan pētījumu, gan dažādu aktivitāšu ietvaros. Protams, “Centrs MARTA” ir arī jaunatnes programmas, kas daudziem varētu būt interesantas. Ceru, ka, kopā darbojoties šeit, Rēzeknē, mums izdosies veidot iecietīgāku, atvērtāku un sociāli labklājīgāku sabiedrību,” stāsta Ligija.

Vairāk informācijas par “Centrs MARTA” pieejams mājaslapā www.marta.lv, Facebook lapā: @CentrsMartaRezekne (gadījumā, ja ir nepieciešama palīdzība, tad noteikti var rakstīt uz e-pasta adresi centrs@marta.lv vai zvanīt pa tālr. 67378539, sadarbības vai citos interesējošos jautājumos var rakstīt Ligijai: ligija@marta.lv).

“Centrs MARTA” Rēzeknes filiāle priecāsies arī par līdzcilvēku atbalstu: idejiski, ar ziedojumiem vai dāvājot savu brīvo laiku un brīvprātīgo darbu. Ja ir vēlme atbalstīt tieši Rēzeknes filiāles tapšanu, tad ziedojot lūgums norādīt “Atbalsts Rēzeknes filiālei”.

Ziedot iespējams:
“Centrs MARTA” rekvizīti
:

Biedrība "Centrs MARTA”

Matīsa iela 49–3, Rīga

LV-1009

Reģistrācijas numurs: 40008061978

 

Norēķinu rekvizīti:

Luminor bank AS

S.W.I.F.T kods NDEALV2X

Konta Nr.

LV95NDEA0000080118417 (EUR)

LV25NDEA0000080191748

LV67NDEA0000082029821 (SEK)

 

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Foto no Latgales vēstniecības GORS arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu