Studentu risinājumi – Covid-19 krīzes radītajiem izaicinājumiem

Trešdiena, 3. jūnijs, 2020
Maijā noslēdzās triecienprogramma “CrisisLab” jeb krīzes laboratorija, kurā studenti no Latvijas universitātēm un koledžām tiešsaistē prezentēja savus risinājumus Covid-19 krīzes radītajiem izaicinājumiem. Studenti, apvienojušies komandās, radīja idejas jeb reālus, praktiski ieviešamus risinājumus uzņēmumos, organizācijās, valsts un pašvaldību institūcijās. Arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti iesaistījās krīzes laboratorijā. Par gūto pieredzi stāsta RTA otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Uzņēmējdarbība” (specializācija „Mārketinga sektora vadītājs”) 2. kursa students Sandis Proms.

“Mana komanda strādāja, lai atrisinātu problēmu “Latvijas augstāko izglītības iestāžu spēku apvienošana krīzes situācijās”. Komandā bijām četri dalībnieki un mentors Zigurds Uldriķis, kurš ir LU studentu Biznesa inkubatora līdzvadītājs. Mūsu komandu pārstāvēja Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņu universitāte, Latvijas Universitāte un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Kopīgi mēģinājām atrast risinājumu, kā varētu uzlabot attālināto mācību procesu, lai palīdzētu gan studentiem, gan docētājiem,” stāsta Sandis.

Pie idejas un produkta komanda strādāja divas nedēļas, un galarezultātā tapa mājaslapa. “Tajā bija pieejami tiešsaistes kursi no dažādām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, lai docētāji tur varētu ievietot video lekcijas materiālus, kas jāapgūst studentiem. Mājaslapā docētāju profilā izveidojām sadaļu, kurā apkopojām labākos tiešsaistes rīkus kvalitatīvas lekcijas sagatavošanai un pasniegšanai,” par paveikto stāsta Sandis.

Jaunietis atklāj, ka šobrīd komanda aktīvi sazinās ar Izglītības un zinātnes ministriju. “Mēs meklējam līdzekļus, lai varētu realizēt šo projektu, kas, manuprāt, varētu būt ļoti labs palīgs gan docētājiem, gan studentiem, mācoties attālināti,” uzsver Sandis.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.