RA notika atklātā lekcija „Tautsaimniecības konkurētspējas uztvere un tās analīzes veidi

Otrdiena, 1. decembris, 2015
27. novembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika atklātā lekcija par tautsaimniecības konkurētspējas uztveri un tās analīzes veidiem, kuru vadīja Latvijas Bankas lektore Daina Paula.

D. Paula bija priecīga par ekskursiju jaunajā Inženieru fakultātē un to, ka mūsdienu tehnoloģijas attīstās. Tāpat viņa aicināja aktīvi piedalīties diskusijā.

Lekcijas iesākumā klātesošajiem tika piedāvāti apgalvojumi par to, kā cilvēki mēdz skatīties uz izaugsmes un konkurētspējas jautājumiem, studenti dalījās savos viedokļos un tika apkopotas vispopulārākās atbildes. Turpinājumā D. Paula sīkāk pastāstīja par tautsaimniecības izaugsmi, kā var raksturot tās konkurētspēju, par ekonomiskās izaugsmes veidiem, preču eksporta noietu tirgū u.c. Tāpat norisinājās diskusija arī par to, vai ekonomiskā izaugsme var kļūt par neekonomisko izaugsmi. Tie, kuri visaktīvāk piedalījās diskusijās, saņēma nelielasveicināšanas balvas.

RA maģistra studiju programmas „Finanšu vadība” 1.kursa studente Daira Stempere par dzirdēto stāsta: „ Lekciju apmeklēju, jo vēlējos vairāk uzzināt par tautsaimniecības konkurētspēju, ar kādiem paņēmieniem un metodēm to var ātrāk attīstīt tirgū, kā arī vēlējos uzzināt par tautsaimniecības konkurētspējas analīzes veidiem.

No šīs lekcijas ieguvu vairāk informācijas par tautsaimniecības konkurētspējas analīzes veidiem. Uzzināju arī, kāda ir tautsaimniecības konkurētspējas uztvere, no kādiem rādītājiem ir atkarīga šī uztvere. Vairāk uzzināju par metodēm, kuras pielieto, lai veiktu tautsaimniecības konkurētspējas novērtējumu.”

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.