RTA docētāji angļu valodu apgūst attālināti, izmantojot MS Teams programmu

Otrdiena, 5. maijs, 2020

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana studiju virzienos “Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība.” Projekta numurs: 8.2.2.0/18/A/016

Sākot ar 13. martu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) ne tikai studijas studentiem tiek organizētas attālināti, bet arī profesionālās angļu valodas nodarbības akadēmiskajam personālam projekta „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana studiju virzienos “Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība”” ietvaros tiek organizētas attālināti, izmantojot platformu Microsoft Teams.

Pandēmijas apstākļi lika apgūt jaunu pieredzi, pārorientēties un mainīties arī RTA mācībspēkiem. Dažu projektā iesaistīto docētāju atsauksmes par angļu valodas apguvi tālmācībā.

Silvija Mežinska: “Nu jau vairāk kā mēnesi arī angļu valodas nodarbības ESF projektā „RTA akadēmiskā personāla stiprināšana studiju virzienos “Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība”” norit attālināti. Tā kā platformas Microsoft Teams iespējas ir pietiekami plašas, tad veiksmīgi tiek nodrošināta gan mutiskā komunikācija ar grupas dalībniekiem, gan tekstu klausīšanās daļas, gan gramatikas tēmu apguve, izmantojot mācību grāmatu un pedagoga demonstrētos piemērus prezentācijās. Šāda pieeja viennozīmīgi pilnveido  visu kursu dalībnieku digitālās prasmes un angļu valodas zināšanas,  kā arī, protams, spēju organizēti, mērķtiecīgi strādāt, izmantojot visas mūsdienu tehnoloģiju iespējas.”

Anda Zvaigzne: “Microsoft Teams ir laba iespēja apgūt angļu valodu no jebkuras vietas, kur ir pieejams internets.   Sākumā vajadzēja pielāgoties programmas izmantošanai, bet tas notika tikai pirmajā angļu valodas nodarbībā. Angļu valodas apguve ar šo  programmu  deva pieredzi, kas būs noderīga, turpmāk organizējot savas nodarbības, sapulces ar kolēģiem.”

Aļona Klodāne: “Sākumā bija neliels uztraukums, vai varēsim turpināt mūsu angļu valodas nodarbības, bet piedāvātā iespēja darboties Microsoft Teams izrādījās ļoti veiksmīga. Jau no pirmās tiešsaistes nodarbības sapratu, ka strādāt Teams nav sarežģīti. Pozitīvi ir tas, ka, izmantojot šo programmu, saglabājas iespēja online komunicēt ar pasniedzēju, kopīgi pildīt uzdevumus, pārrunāt neskaidrus jautājumus. Varbūt tikai pašā sākumā vajadzēja nedaudz pielāgoties darbam, piemēram, zināt, kad ieslēgt, kad izslēgt mikrofonu, vai ērtāk ir lietot mobilo aplikāciju. Kopumā varu teikt, ka man tā noteikti ir pozitīvā pieredze, jo iegūtās iemaņas varu izmantot savā turpmākajā darbā.”

Projekta vadītājas asistente Mārīte Mežāre

Publicitātes foto

                     Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.