Palīdzēsim RTA absolventam Jānim Riekstiņam!

Piektdiena, 29. maijs, 2020
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātes profesionālās bakalaura studiju programmas “Mehatronika” un maģistra studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” absolventu Jāni Riekstiņu piemeklējusi liela nelaime un viņam nepieciešams līdzcilvēku atbalsts.

Jāņa dzimtā puse ir Ilūkste, apgūt inženierzinātnes jaunietis izvēlējās RTA, iegūstot gan bakalaura, gan arī maģistra grādu. Pateicoties Erasmus+ programmai, studiju laikā izmantoja arī iespēju studēt ārzemēs – Gabrovas Tehniskajā universitātē (Technical University of Gabrovo), Bulgarijā.

Ar Simonu no Slovākijas Jānis iepazinās RTA, meitene Rēzeknē studēja Erasmus+ programmā, te uzplauka abu jauniešu jūtas. Pēc maģistra studiju programmas absolvēšanas Jānis pārcēlās dzīvot uz Slovākiju pie mīļotās meitenes. Dzīve ritēja mierīgi, līdz vienu rītu viss pēkšņi izmainījās. Lai arī pirms tam nekas neliecināja par veselības problēmām, 2019. gada martā Jānim sāka tirpt rokas, vēlāk kājas, drīz vien viņš tās vairs nejuta. Izrādās, bija pārplīsis asinsvads blakus mugurkaula smadzenēm, nospiežot nervu sistēmu, kas savukārt paralizēja viņa ķermeni. 27 gadus jaunajam Jānim, kas pirms tam nesūdzējās par veselības problēmām, bija iestājusies kakla paralīze un nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija.

Kā stāsta Inženieru fakultātes absolvente Ilze Kravcova, kura Jāni labi pazīst no studiju laikiem un arī šobrīd ar viņu un viņa draudzeni Simonu uztur kontaktus, tad: “Ir ļoti daudz strādāts ar rehabilitologiem, jo ilgu laiku Jānis bija pie elpojamā aparāta. Tad viņam beidzot izdevās pašam sākt elpot, no plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas viņš tika atslēgts 2019. gada oktobrī. Simona stāsta, ka ārsti dod cerības, ka Jānis var izveseļoties, tomēr Jāņa organisms ir ļoti novājināts. Simona šobrīd ir atradusi labu, kvalitatīvu rehabilitācijas centru ADELI MEDICAL CENTER. Medicīnas centrs ADELI ir starptautisks rehabilitācijas centrs, kas specializējas pacientu ar neiroloģiskiem traucējumiem ārstēšanā. Jāņa stāvoklis ir vidēji smags, taču progress ir acīm redzams, ārstu veiktās pārbaudes liecina par izveseļošanos, taču, lai tas notiktu, Jānim ir nepieciešams finansiāls atbalsts. Uzturēšanās slimnīcā, speciālistu konsultācijas, rehabilitologs, fizioterapeits – tas viss prasa ļoti lielus līdzekļus. Ja Tev ir iespēja palīdzēt Jānim izveseļoties, tad, lūdzu, ziedo.”

Nebūsim vienaldzīgi un kopīgiem spēkiem palīdzēsim Jānim Riekstiņam! Ziedojumu var pārskaitīt uz kontu:

IBAN: SK1983300000002101813114

Konta īpašnieks: Kotianová Simona

Konta nosaukums: Kotianova Simona

https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2101813114

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.