Mūsdienīga izglītība un plašas perspektīvas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Trešdiena, 6. maijs, 2020
Lokāli sakņota, globāli kompetenta – tāds ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) moto, kas rāda galvenās mūsu vērtības – pieejamu, kvalitatīvu un konkurētspējīgu augstāko izglītību, kas vērsta uz tautsaimniecības izaugsmei, inovatīvu, videi saudzīgu tehnoloģiju attīstībai nepieciešamu profesionāļu un analītiķu sagatavošanu.

2020. gads pasaulē un arī izglītības sektorā ieviesa būtiskas korekcijas, kas RTA darbībā aktualizēja ne tikai kvalitatīvas, bet arī veselībai drošas studiju vides nepieciešamību. Divu nedēļu laikā RTA reorganizēja studiju procesu, nodrošinot attālinātas studijas. Jaunie attālināto studiju standarti tiek nemitīgi pilnveidoti un jau šobrīd RTA ir pilnībā gatava attālināti organizēt jauno studentu uzņemšanu. Akadēmijas vadība ir pārliecināta, ka, neraugoties uz tālāko situāciju valstī, spēs pilnvērtīgi uzsākt jauno studiju gadu, tai skaitā nepieciešamības gadījumā nodrošinot attālinātu studiju iespēju.

RTA ir daudzveidīgs studiju programmu piedāvājums, vidusskolu absolventiem ir iespēja izvēlēties vairāk kā no 20 pamatstudiju programmām. Šobrīd ir īstais laiks, lai ikviens interesants izvērtētu piedāvājumu, apsverot domu par studijām.

RTA studentu pilsētiņa ir izvietota vairāk nekā 4 hektāru platībā pilsētas centrā. Tā ir tīra un sakārtota vide, kurā ir vieta individuālām un grupu studijām, inovāciju un tehnoloģiju modelēšanai, interešu izglītībai, radošai pašizpausmei, savas profesionālās karjeras veidošanai, talantu attīstībai un pat relaksējošai pašrefleksijai.

Jaunajam studiju gadam plānota rekonstruētā dienesta vienīcas ēkas atklāšana, tā iepriecinās ikvienu jaunieti, kurš izvēlēsies studijas akadēmijā. RTA raksturīga cieša un regulāra sadarbība ar darba devējiem. Norit uzņēmēju tikšanās ar akadēmijas vadību un konsultācijas gan par to, kādas specialitātes pieprasītas darba tirgū, gan par studējošo prakses vietu nodrošināšanu vadošajos Latvijas uzņēmumos. Nepārtraukts ir studiju virzienu izvērtēšanas process, lai studijas maksimāli pielāgotu darba tirgus prasībām.

Akadēmijā ir multikulturāla studiju vide, jo gandrīz 10% studējošo ir ārvalstnieki. RTA izceļas ar ikgadējām studentu aktivitātēm, kas piešķir jauneklīgu dvesmu studiju procesam. Kā pozitīvs aspekts jāmin arī RTA studējošo un mācībspēku sadarbība.  Akadēmijai ir viens no labākajiem tehniskajiem nodrošinājumiem, studentiem ir iespēja veikt laboratorijas darbus modernās laboratorijās ar augstas klases aprīkojumu, darboties izvēlētajā zinātņu jomā, piedalīties konkursos Latvijā un ārzemēs.

2019. gadā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija tika ierindota reitingā „U-Multirank” starp 25 labākajām universitātēm visā pasaulē studentu mobilitātes ziņā. Pērnā gada beigās tapa zināms arī „GreenMetric” reitings, kur starp pasaules „zaļākajām” universitātēm bija RTA. Kopumā reitingā iekļuvušas 780 augstskolas no 85 valstīm, tostarp trīs no Latvijas, starp kurām RTA ieņem otro vietu.

Tā kā klātienes tikšanās šobrīd ar potenciālajiem reflektantiem nav iespējamas, piedāvājam iepazīt RTA Inženieru fakultāti, apmeklējot virtuālo tūri https://www.rta.lv/inzenieru_fakultate_360/

Ikviens interesents aicināts uzdot sev aktuālos jautājumus RTA sociālajā tīklā www.facebook.com/Rezeknes.Tehnologiju.akademija. Akadēmijas informatīvos materiālus var apskatīt:

https://www.rta.lv/bukleti/STUD_PROG__LV.html

https://www.rta.lv/bukleti/RTA_LV.html

Savukārt, ja ir vēlme, materiālus var pieteikt un saņemt pa pastu. Pieteikumu var nosūtīt uz e-pastu: san@rta.lv.

RTA mājas lapā ir iespēja iesūtīt sev interesējošos jautājumus: https://vis.rta.lv/service/helpdesk/

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija šobrīd ir 6. lielākā valsts dibinatā augstakās izglītības iestāde, kurā studē pāri par 1700 studējošajiem, pirmā līmeņa, bakalaura, maģistra un doktora studiju programmas trijās fakultātēs – Ekonomikas un pārvaldības, Inženieru, Izglītības, valodu un dizaina. 80% studējošo RTA studē par valsts budžeta līdzekļiem.

Ja Tevi ir ieinteresējis RTA piedāvājums, apmeklē Informācijas dienu tiešsaistē 7. maijā, plkst. 15:00 https://www.facebook.com/Rezeknes.Tehnologiju.akademijaDroši iesūti sev interesējošo jautājumu, un saņem atbildi no RTA komandas pārstāvjiem.

RTA Tev novēl izdarīt pareizo izvēli un sekot savam sirdsaicinājumam!

 

Kontaktinformācija: 

E-pasts: san@rta.lv,

tālr. 26656553

 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova, 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.