RTA studenti palīdz skolēniem attālinātajās mācībās

Pirmdiena, 20. aprīlis, 2020
Neraugoties uz valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiek dažādas aktivitātes – līdzās lekciju vadīšanai akadēmiskais personāls izstrādā jaunus projektus, notiek pētnieciskais darbs, dalība virtuālajās konferencēs.

Arī RTA studenti aktīvi izmanto šo laiku kursadarbu, diplomdarbu izstrādei, iesaistās dažādās iniciatīvās. Martā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, Latvijas Studentu apvienība un vecāku organizācija “Mammām un Tētiem” aicināja pedagoģijas studentus palīdzēt skolēniem, vecākiem un pedagogiem attālinātajā mācību procesā. Kā informēja RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes dekāns prof. Jānis Dzerviniks,  piecas RTA studentes ir izteikušas vēlmi piedalīties un palīdzēt attālinātajās mācībās. Iluta Tarune ir viena no aktīvistēm. Jauniete studē RTA studiju programmā “Pamatizglītības pirmā posma skolotājs” 2. kursā un paralēli studijām strādā pirmskolas izglītības iestādē par skolotāju. Studente norāda: “Tā ir lieliska iespēja izmēģināt savas spējas, papildināt savas komunikāciju prasmes, palīdzēt kādam skolēnam šajā attālinātajā skolas ikdienā.”

Iluta cer, ka viņas kā topošā pedagoga atbalsts būs noderīgs, uzsverot, ka vēlas gūt pieredzi, kas papildinātu savu dzīvi ar jaunām zināšanām un izjūtām. Iluta Tarune atzīst, ka šis laiks ir lielisks, lai augtu, pilnveidotos un neaizmirstu par svarīgāko – būt izpalīdzīgam un atsaucīgam. “Katram skolotājam ir jābūt personībai, nevajag kopēt citus. Labāk būt ar savu “odziņu”,” piebilst Iluta.

Priecājamies par aktīviem studentiem, kā arī novēlam veiksmi, sniedzot atbalstu skolēniem attālinātajā macību procesā.

 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova, 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.