RTA studente Simona Mazustērniniece: par studijām RTA, darbu un modes skatēm

Piektdiena, 17. aprīlis, 2020
„Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, šī jau ir piektā nedēļa, kad strādāju attālināti. Ierastās darba lietas nav atceltas, rīta sapulces mums notiek Skype zvanos, konsultēšanās ar kolēģiem dažādos jautājumos arī notiek, sarakstoties un sazvanoties, tādēļ droši varu teikt, ka darbs rit uz priekšu un nekas nav apstājies,” stāsta SIA „Midis” tirgvedības un tirdzniecības speciāliste, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) maģistra studiju programmas „Elektroniskās komercijas informācijas sistēmas” 1. kursa studente Simona Mazustērniniece.

Apvieno studijas ar darbu

„Pirms bakalaura studijām mācījos Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā Apģērbu dizaina nodaļā. Man ļoti patika šī mācību programma, bet, absolvējot vidusskolu, vēlējos apgūt zināšanas citā jomā. Saistoša likās tieši RTA studiju programma „Mārketinga sektora vadītājs”,” stāsta Simona, atklājot, ka bakalaura studiju laiks bijis vērtīgs, jo savas prasmes viņa pilnveidojusi arī divu prakšu laikā – īpašumu vērtēšanas uzņēmumā „Dzieti” un uzņēmumā „Midis”.

„Pirmā prakse bija 3. kursa 2. semestrī un ilga vienu mēnesi. SIA „Dzieti” mani galvenie pienākumi bija analizēt uzņēmuma konkurentus, analizēt uzņēmuma mājaslapu, sniegt idejas jaunam uzņēmuma logo, analizēt naudas plūsmu un bilanci. Manuprāt, mēnesis priekš prakses ir ļoti maz, tikko sāc aprast ar uzņēmumu un tā komandu, un prakse ir beigusies. Otrā prakse man bija 4. kursā, un tā ilga piecus mēnešus. SIA „Midis” mani galvenie pienākumi bija veidot uzņēmuma bloga rakstus par jaunākajām uzņēmuma aktualitātēm, veidot aprakstus par izstrādātajiem projektiem, veidot prezentācijas priekš pārdošanas nodaļas. Šie pieci mēneši bija vērtīgs laiks, lai iepazītos ar uzņēmumu, izprastu tajā notiekošo un papildinātu savas zināšanas,” stāsta RTA studente.

Jau divus mēnešus Simona strādā uzņēmumā „Midis”, kurā pirms tam guva pieredzi kā praktikante. Uzņēmums izstrādā datorsistēmas dažādu nozaru uzņēmumu biznesa procesa uzlabošanai. „Mani kā uzņēmuma tirgvedības un tirdzniecības speciālistes darba pienākumi ir cieši saistīti ar vienu no uzņēmuma projektu vadītājiem. Sekoju līdzi notiekošajam vienā no pašreizējiem projektiem, aktualizēju projekta uzdevumu statusus, reģistrēju e-pasta vēstules, veicu labojumus PPS failos un daudzos cita veida dokumentos,” par darba specifiku stāsta Simona.

Šobrīd gan darbs, gan studijas maģistrantūrā notiek attālināti, un, kā smejas jauniete, tad, „visas manas aktivitātes ir pārcēlušās uz mājām”. „Tā kā studēju maģistra studiju programmā, tad ir ļoti ērti studēt attālināti, jo lekcijas ir tikai nedēļas nogalēs. Lai sazinātos ar docētāju un noskaidrotu atbildes uz jautājumiem, viss nepieciešamais ir pieejams, tāpēc, manuprāt, studijas attālināti nekādā veidā nepasliktinās studiju rezultātus tiem studentiem, kuri tiešām ir ieinteresēti studiju procesā. Turklāt – šis laiks ir piemērots, lai parādītu, kā mēs – gan RTA docētāji, gan studenti ­ – protam pielietot mūsdienu tehnoloģijas,” uzsver studente.

Par dalību modes skatēs

Simona ceturto gadu aktīvi darbojas RTA Studējošo padomē. Kā vienu no atmiņā paliekošākajiem pasākumiem, ko rīkoja tieši Studējošo padome, viņa min 2019. gada pavasarī notikušo Boulinga turnīru, kurā piedalījās apvienotās studentu un docētāju komandas: „Manuprāt, tādi pasākumi jārīko biežāk, jo tie rada kopības sajūtu un ļauj docētājiem paraudzīties uz studentiem no cita skatupunkta, arī studenti ikdienā satiktos docētājus ierauga neformālā gaisotnē.”

Simona ir ļoti radoša jauniete. Viņai padodas laikietilpīgi darbi, kas prasa daudz uzmanības un rūpīgu precizitāti, piemēram, zīmēt hennas tetovējumus, izšūt pērļu piespraudes. Jau devīto gadu Simonas dzīvē svarīgu lomu ieņem dalība modes skatēs, kurās viņa demonstrē jauno autoru tērpu kolekcijas. „Modes skates manā dzīvē sākās ar mācībām Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, kad katra semestra beigās bija jādemonstrē savi tērpi, bet, sākot studēt RTA, tie vairs nebija mani tērpi,” stāsta Simona. „Lai arī esmu piedalījusies daudzās modes skatēs, tik un tā katru reizi ir mazs patīkams satraukums. Tā ir atbildība – skaisti iznest cita veidotu tērpu.”

RTA – plašs studiju programmu piedāvājums

Simona uzsver, ka 12. klašu absolventiem ieteiktu studēt RTA vairāku faktoru dēļ. „Te ir lielākas iespējas mācīties budžeta grupā, mazāki finansiālie izdevumi salīdzinājumā ar studijām Rīgā, draudzīga atmosfēra no kursabiedru un mācībspēku puses. Ir plaša studiju programmu izvēle. RTA ir akadēmija, kurā viegli kļūt pamanītam ar savu centību un idejām,” saka studente.

Runājot par šī brīža ārkārtas situāciju valstī, Simona jauniešiem iesaka šo laiku izmantot, „paveicot lietas, kuras visu laiku tika atliktas uz vēlāku laiku”. Viņa uzsver, ka šis ir laiks, kad var apdomāt dzīves vērtības un paskatīties uz lietām citādi, īstenojot ieceres, kurām līdz šim nepietika laika.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no S. Mazustērninieces un Z. Kačkānes arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.