RTA sekmīgi turpina īstenot studiju procesu attālināti

Trešdiena, 15. aprīlis, 2020
Sācies otrais mēnesis, kurā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti studē attālināti. Veicot studējošo anketēšanu, noskaidroti viedokļi par šo procesu, lielākoties studenti izsakās atzinīgi, kā pozitīvo norādot to, ka paši var plānot laiku, atvēlēt brīvos brīžus ģimenei, vairāk lasīt grāmatas. Taču anketās studenti arī atzīst, ka klātienes tikšanās laikā studiju kursus ir salīdzinoši vieglāk apgūt.

Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne prof. Iluta Arbidāne ne tikai veic administratīvo darbu, bet arī vada lekcijas. Kā atzīst I. Arbidāne, tad šis ārkārtas situācijas laiks ir ļoti noderīgs daudzējādā ziņā – tas ļauj izvērtēt prioritātes, pārdomāt dzīves vērtības, izdarīt secinājumus, un protams, apgūt jaunas tehnoloģijas. “Grāmatvedības” studiju kursi ir specifiski. “Katrs students studiju vielu apgūst citādi, jo vieniem ir redzes atmiņa, citiem dzirdes atmiņa. Taču grāmatvedības priekšmetos ir ļoti svarīgi rakstīt un paskaidrot.  Tāpēc studiju norisi organizēju visdažādākajos veidos. Izveidoju slēgto grupu facebook.com, lai ātri var ierakstīt atbildes uz jautājumiem, īsus tēmu izklāstus, ko studenti var klausīties vairākkārt. Lekcijas vada Microsoft Teams, bet molbertu esmu pielāgojusi tāfelei. Tāpat man ir ļoti svarīgi nezaudēt saikni ar studentiem, tāpēc allaž priecājos, ka studējošie pieslēdzas lekcijām un paspējam pārmīt dažus vārdus par to, kā norit ikdiena. Ir grūti, ka neredzi studentus, viņi negrib rādīt savas sejas. Saku, ka arī pie datora jāprot saposties, īpaši meitenēm,” stāsta I. Arbidāne.

Fakultātes dekāne norāda, ka docētājiem ir daudz vairāk darba, jo ir kopējās nodarbības, un tad sākas individuālās konsultācijas. “Ja man grupā ir 37 studenti, katrs sūta savus darbus, tad tas ir pārbaudījums pacietībai”, pārdomās dalās profesore.

RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātē studē pāri par 600 studentiem, apgūstot pirmā līmeņa, bakalaura, otra līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas, kā arī iegūstot maģistra grādu. Plānots, ka no nākamā studiju gadā varēs studēt arī doktora līmeņa studiju programmā “Ekonomika un uzņēmējdarbība”.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.