RTA studente Solvita Sadovska palīdz skolēniem attālinātajās mācībās apgūt angļu valodu

Trešdiena, 15. aprīlis, 2020
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiek dažādas aktivitātes – attālinātās lekcijas, saziņa un sapulces, izmantojot interneta platformas.

Arī skolēnu mācīšanās notiek attālināti, kas nebūt visiem nav viegli. Tāpēc Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, Latvijas Studentu apvienība un vecāku organizācija “Mammām un Tētiem” aicinājusi pedagoģijas studentus palīdzēt skolēniem, vecākiem un pedagogiem attālinātajā mācību procesā.  

No Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas  iniciatīvu atbalstīt un palīdzēt bērniem apgūt angļu valodas mācību programmu attālināti, pieteikusies profesionālā bakalaura studiju programmas “Svešvalodu (angļu un vācu val.) skolotājs” 4. kursa studente Solvita Sadovska. Topošā skolotāja stāsta: “Saņemot piedāvājumu, nolēmu pieteikties, jo dzirdēju, ka daudziem vecākiem un skolēniem ir nepieciešams atbalsts, ir grūtības pārorientēties uz attālināto mācīšanos, daudzi līdz šim nevar īsti tikt galā ar tehnoloģiju pielietojumu mācīšanās procesā. Tā kā informācijas tehnoloģijas regulāri izmantoju savā darbā, nolēmu, ka tā būs vienreizēja pieredze un kolosāls ieguldījums turpmākajā darbībā. Uzskatu, ka šajā laikā ir daudz apjukuma un neskaidrības, tādēļ katra palīdzīga roka varētu noderēt. Es vēlos to sniegt”.

S. Sadovska ir praktizējoša studente, jo kopš 2016. gada veic pedagoģisko darbu Aleksandrovas pamatskolā. Jauniete norāda: “Esmu atvērta visam! Galvenokārt, vēlos nodibināt jaunus kontaktus ar pieredzes bagātiem praktizējošiem kolēģiem. Sazinoties ar vecākiem un skolēniem, attīstīt savas komunikācijas prasmes. Uzskatu, ka no katra cilvēka var mācīties, tādēļ ieguvumi būs jebkurā gadījumā”.

Solvita stāsta, ka ik dienu sniedz konsultatīvu atbalstu attālinātāja mācību procesā kādam skolēnam, lielākoties tie ir 1. – 9. klases skolēni.

4. kursa studente ikvienam studējošajam novēl: “Pieņemiet izaicinājumus un nebaidieties sākt ko jaunu, pat, ja tas dažkārt biedē! Neturiet savas zināšanas pūrā, bet gan dalieties ar tām, jo mūsdienās katrs ieguldījums ir svarīgs. Attīstieties, apgūstiet katru dienu ko jaunu un, protams, dalieties savā pieredzē ar tiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams”.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā Izglītības, valodu un dizaina fakultāte studē ap 600 studentiem, ik gadu skolotāja diplomus saņem pāri par 60 jaunajiem speciālistiem.

 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.