Paralēli studijām veiksmīgi realizē dažādus projektus

Piektdiena, 10. aprīlis, 2020
Šī gada februārī notika pasākums „Rēzeknes novada jaunatnes gada balva 2019”, kura laikā tika godināti aktīvākie Rēzeknes novada jaunieši, jaunatnes lietu speciālisti un jaunatnes darbinieki, kuri ar savu veikumu 2019. gadā ir mainījuši savu un citu jauniešu ikdienu. Nominācijā „Gada jauniešu organizācija” balvu saņēma Rēzeknes novada Ilzeskalna biedrība „EDEDE”, kuras dibinātāja un valdes priekšsēdētāja ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studente Elvita Kotāne.

Elvita ir radoša un talantīga jauniete. Studē RTA profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” 3. kursā, ir ieguvusi RTA Rozes titulu. Par savu studiju programmas izvēli stāsta: „Jau kopš bērnības man patīk darboties radošajā nozarē. Skolas laikā patika zīmēšanas, rokdarbu un mājturības stundas, esmu pabeigusi Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāli, brīvajā laikā izgatavoju mākslīgo ziedu rotas. Vēlējos studēt pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, tāpēc izvēlējos RTA un tās piedāvāto studiju programmu mākslas virzienā. Paralēli studijām padziļināju un ieguvu jaunas zināšanas mākslas jomā, absolvējot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu.”

Elvita ir biedrības „EDEDE” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja. „Ideja, ka ir nepieciešama sava biedrība, radās tad, kad biju uzrakstījusi vai palīdzējusi rakstīt un realizēt dažus novada mēroga projektus. Lai iesniegtu un realizētu pirmos projektus, vajadzēja lūgt palīdzību kādai organizācijai vai pagasta pārvaldei. Visu laiku bija doma, ka ir nepieciešama sava biedrība, lai projektu realizācijas iespējas nebūtu atkarīgas no citiem. 2017. gadā tika nodibināta biedrība „EDEDE”, kuras aktīvajā grupā darbojas pieci cilvēki. Šobrīd biedrība palīdz arī citiem iesniegt projektus projektu konkursos, jo zinu, cik sarežģīti ir atrast uzticamu sadarbības partneri,” stāsta jauniete.

Kopš 2017. gada ar biedrības „EDEDE” vārdu ir realizēti septiņi Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes projektu konkursa projekti, kuru laikā ir norisinājušies sporta un kultūras pasākumi un neformālās apmācības. Organizēti pasākumi projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” laikā. „Lielākais biedrības izaicinājums bija projekta „PuMPuRS” laikā 2019. gadā realizētais iniciatīvu projekts „Personības pilnveidošana caur aktivitāšu blokiem”, kad piecu mēnešu laikā norisinājās 15 nodarbības. Tas bija izaicinājums ne tikai nodarbību vadītājiem, bet arī man – veiksmīgi koordinēt visu projekta gaitu. Šo piecu mēnešu laikā burtiski dzīvoju „PuMPura” atmosfērā,” atceras Elvita. Savukārt šī gada aprīlī Rēzeknes novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā apstiprināts biedrības iesniegtais projekts „Izzinošā diena “BIO graudaugu produkti – mūsu šodiena un nākotne””.

Jauniete atklāj, ka iegūtā nominācija „Gada jauniešu organizācija” un balva ir patīkams pārsteigums. „Tas liecina, ka arī citi ievēro aktīvo biedrības darbību. Konkurenti šajā nominācijā bija līdzvērtīgi, tāpēc bija ļoti liels pārsteigums, ka tieši “EDEDE” ieguva balvu,” saka Elvita. Viņa ir iedvesmojošs paraugs tam, ka studijas var veiksmīgi apvienot ar dažādām radošām izpausmēm, kā arī papildus realizēt daudzus projektus, lai izglītotu un padarītu interesantāku līdzcilvēku dzīvi.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no E. Kotānes personīgā arhīva

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.