RTA bibliotēka sekmīgi nodrošina ar studiju materiāliem

Trešdiena, 8. aprīlis, 2020
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēka šobrīd attālināti sniedz visu nepieciešamo atbalstu RTA studentiem un mācībspēkiem, kas vēlas saņemt materiālus no bibliotēkas krājuma. Grāmatas iepriekš var pieteikt e-pastā biblioteka@rta.lv, un darbinieki tās atstāj skapīšos pie lasītavas. Apmeklētājs sev vēlamā laikā bez citu cilvēku klātbūtnes var paņemt grāmatas.

Arī zinātnisko rakstu datubāzes ir izmantojamas attālināti, tās studenti un pasniedzēji var izmatot no jebkuras atrašanās vietas. Kā norāda RTA bibliotēkas vadītāja Ilze Švirkste: „Pēdējo divu nedēļu aktivitāte liecina, ka studenti aktīvi piesakās datubāzu lietošanai attālināti. Arī mācībspēki var izmantot šīs iespējas. Pieprasītākās ir daudznozaru pilntekstu datubāzes ScienceDirect un EBSCO, kuras pandēmijas laikā ir atļāvušas pieeju arī e-grāmatu kolekcijām. Interjera dizainu studējošie aktīvi piesakās Bloomsbury Digital Resources izmantošanai. Šī datu bāze tiek piedāvāta līdz 31. maijam.

RTA studentus un mācībspēkus interesē arī pieeja e-grāmatu kolekcijai Sage Knowledge, ko varēsim izmantot līdz 30. jūnijam. Jau pirmajās pieejas stundās saņēmām vairākus pieteikumus piekļuvei. Arī Covid-19 krīzes laikā studenti turpina rakstīt referātus, izstrādā kursa un diplomdarbus, izmantojot kvalitatīvus zinātniskās informācijas resursus, ko piedāvā RTA bibliotēka. Informācijas resursu klāsts ir kļuvis lielāks, jo daudzi izdevēji šobrīd ir iedevuši plašāku pieeju pilntekstiem.”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija šobrīd ir 6. lielākā valsts dibinatā augstakās izglītības iestāde, kurā studē pāri par 1700 studējošajiem, pirmā līmeņa, bakalaura, maģistra un doktora studiju programmas trijās fakultātēs – Ekonomikas un pārvaldības, Inženieru, kā arī Izglītības, valodu un dizaina.

Kontakti: 

biblioteka@rta.lv,

tālr. 29441103

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.