Nākamajam studiju gadam RTA būs jauna studentu dienesta viesnīca

Pirmdiena, 6. aprīlis, 2020
Kā jau iepriekš ziņojām, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ir noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru, par projekta “Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas dienesta viesnīcas Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē projektēšana, būvniecība un autoruzraudzība” realizēšanu (projekta Nr. 4.2.1.2/18/I/037).

Atklātajā konkursā par tiesībām veikt projektēšanu, būvdarbus un autoruzraudzību tika noteikts sadarbības partneris, kurš veiks minētos darbus – personu apvienība “PTS&ARMS&CAMPAIGN”. Būvdarbi objektā Atbrīvošanas alejā 115 K-2, Rēzeknē tika atsākti 2019. gada 8. martā.

Šobrīd ēka tiek gatavota nodošanai ekspluatācijā, lielākā daļa darbu ir pabeigta, būvnieks novērš konstatētos defektus un gatavo nepieciešamo dokumentāciju.

Jauniešus visvairāk interesē jautājums: “Ko iegūs studenti?” Varam pastāstīt. Ēkai ir moderna fasāde, tā veido harmonisku kompleksu ar Informācijas tehnoloģiju centru.  Tajā būs vietas 146 studentiem, kuri varēs dzīvot komfortablos divvietīgos un četrvietīgos numuriņos. Viesnīcā ir 49 divvietīgi un 12 četrvietīgi numuriņi, kuros visos ir iebūvēti sanmezgli. Domājot par studentu vajadzībām, jau projekta izstrādes posmā tika noteikts, ka ir nepieciešama darba zona, tāpēc katrā viesnīcas numuriņā tika paredzēta darba zona atbilstoši studentu skaitam istabā, tāpēc katrs varēs mācīties piemērotos apstākļos. Katrā stāvā ir koplietošanas virtuve, kura aprīkota ar četrām elektriskajām plītīm un četrām cepeškrāsnīm, kas ļaus studentiem kvalitatīvi gatavot veselīgus ēdienus. Tika ņemts vērā arī tas, ka studentu viesnīcā dzīvojošajiem vajadzīgas fiziskās aktivitātes, tāpēc ēkas cokolstāvā tika izveidotas divas sporta telpas: aerobikas zāle un trenažieru zāle, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko aktivitāšu veidu.

Studentu dzīve nav iedomājama bez saviesīgiem pasākumiem, tāpēc, lai būtu piemērota vieta svinību organizēšanai, ēkā tika izveidota speciāla atpūtas telpa ar iebūvētu virtuves zonu, kuru viegli noslēpt aiz bīdāmām durvīm.

No ēkas apsaimniekošanas viedokļa, skatoties uz jauno studentu viesnīcu, varu teikt ka tajā dzīvot būs ļoti komfortabli: apkures sistēma uzbūvēta tā, ka padodamā siltuma daudzumu var regulēt gan centralizēti, gan katrs individuāli, atbilstoši savam komfortam. Tāpat visi ēkā dzīvojošie tiks nodrošināti ar labas kvalitātes gaisu, ēkā tika uzstādītas 12 ventilācijas iekārtas, kuras ļauj elastīgi regulēt padodamā gaisa daudzumu un temperatūru. Siltā ūdens apgādes sistēma ir izveidota kā nepārtraukti cirkulējoša ūdens sistēma, kas nodrošinās siltu ūdeni uzreiz pēc krāna atvēršanas. Vairs nebūs jātecina ūdens un jāgaida, kad tas būs silts. Visas ēkas apgaismošanas sistēma uzbūvēta ar LED gaismekļiem, kas nodrošinās ne tikai labu, bet arī ekonomisku apgaismojumu. Viss iepriekš uzskaitītais nodrošinās gan siltumenerģijas, gan ūdens, gan elektroenerģijas racionālu izmantošanu. Vēlamies uzsvērt, ka ēka ir pilnībā pielāgota personām ar kustību traucējumiem – ēkā tika izveidoti speciāli numuriņi ar atbilstošām durvīm, sanmezgliem, utt., kā arī uzstādīts lifts un trīs speciālie pacēlāji, līdz ar to personas ar kustību traucējumiem, varēs nokļūt jebkurā ēkas telpā.

Kopējās projekta izmaksas ir 3020790,70 euro, tai skaitā PVN. Attiecināmās izmaksas ir 558 775,00 euro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 474 958,75 euro. Projekta mērķis ir energoefektivitātes paaugstināšana un vieda energovadība RTA dienesta viesnīcas ēkā, kas pilnībā saskan ar SAM 4.2.1.2. pirmās atlases kārtas mērķiem. Līdz ar to šī projekta realizēšana dos ieguldījumu kopīgo SAM 4.2.1.2. mērķu sasniegšanā.
                Plānotie rezultāti: ekspluatācijā nodota ēka, kuras enerģijas patēriņš apkurei nepārsniedz 34,21 kWh/m2 gadā, oglekļa dioksīda emisija nepārsniedz 4205,22 kg CO2 gadā. 

 

Andris Skredeļs,

RTA izpilddirektorsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.