Noslēdzies Sergeja Boļšakova vārdā nosauktais inovatīvo pētniecisko ideju konkurss

Pirmdiena, 6. aprīlis, 2020
Ikgadējā konkursa mērķis ir spēcināt RTA reprezentācijas spēju stratēģiskās pētniecības jomās, rosinot studējošos ģenerēt un īstenot pētniecībā balstītas idejas un pētniecībā balstītā studiju procesā izstrādāt inovatīvus produktus.

Šogad konkursa balvu ir ieguvis Inženieru fakultātes bakalaura studiju programmas „Programmēšanas inženieris” students Ilmārs Apeināns, kurš pieteica ideju „Digitālais muzejs”. Students izstrādās rīku, kas dod iespēju administratoram attālināti organizēt mākslas izstādes vietās ar uzlīmētiem QR kodiem. Šī sistēma ir paredzēta jauniem māksliniekiem, kuri vēlas lēti organizēt izstādes dažādās pilsētās, nepārvadājot darbus, un saņemt atsauksmes. Sistēmu var pielietot arī citiem praktiskiem mērķiem, piemēram, teātru un kinoteātru afišu izvietošanai, reklāmas un sludinājumu izplatīšanai, lekciju saraksta izvietošanai pie auditorijas u. tml.

Produkta prezentācija plānota Zinātnieku nakts pasākumā (25.09.2020.), RTA telpās izvietojot afišas ar QR kodiem un organizējot 2 digitālās izstādes ar RTA studentu darbiem (sadarbībā ar studiju programmas “Interjera dizains” direktori Diānu Apeli). Tiks organizēta arī prezentācija par izstrādātā rīka iespējām.

Lai idejas īstenojas!

 

                                                                      Zinātņu daļas vadītāja Antra KļavinskaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.