„Gūtā pieredze tulkotāju konkursā – solis uz priekšu sevis pilnveidošanas ceļā,” saka RTA studente Sannija Zvaigzne-Tavare

Trešdiena, 18. marts
6.martā noslēdzās ikgadējais konkurss Latvijas studentiem „Labākais jaunais tulkotājs”, ko rīkoja uzņēmums „Skrivanek Baltic” sadarbībā ar Latvijas augstskolām. Šajā konkursā piedalījās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju programmas „Lietišķā komunikācija un tulkošana” 4. kursa studente Sannija Zvaigzne-Tavare.

Konkurss notika divpadsmito gadu, un finālā bija iekļuvuši 15 labākie jaunie tulkotāji, viņu vidū – arī RTA studente S. Zvaigzne-Tavare. Jauniete konkursā piedalījās pirmo reizi, lai arī bija par to dzirdējusi jau iepriekš.

„Konkurss notika divās kārtās. Pirmās kārtas uzdevums bija neklātienē iztulkot tekstu par tēmu „Coronavirus Live Updates”. Tulkojamā teksta apjoms – aptuveni 700 vārdi. Teksts bija jāiztulko no angļu valodas latviešu valodā. Pēc tam, kad tulkojums tika iesūtīts, kļuvu par vienu no finālistiem un 6. martā devos uz Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti, kur norisinājās konkursa otrā kārta. Nākamais uzdevums jau bija jāveic klātienē. Otrajā kārtā bez jebkādiem palīglīdzekļiem bija jāiztulko 200 vārdu garš teksts. Teksta tulkošanai tika dots laiks – 40 minūtes,” stāsta Sannija.

Kā atzīst jauniete, tad uzdevums esot licies „diezgan piņķerīgs, jo tulkot bez jebkādiem palīglīdzekļiem nebūt nav tik vienkārši, bet tāpēc jau to sauc par konkursu”. Pateicoties dalībai tajā, RTA studente ieguva nozīmīgu pieredzi: „Papildināju savu vārdu krājumu ar tādiem vārdiem, kurus līdz šim angļu valodā nezināju un kas tagad būs iespiedušies atmiņā uz visiem laikiem. Ieguvu arī nelielu ieskatu valodu firmas „Skrivanek” ikdienas darbā. Pateicoties šim konkursam, es kā simtprocentīgs introverts piespiedu sevi izkāpt no savas tik ļoti patīkamās komforta zonas.”

Lai arī konkursā netika iegūta godalgota vieta, tomēr Sannija ir priecīga, ka nolēma pārbaudīt savas spējas šajā izaicinājumā. „Kā uzsvēra „Skrivanek” direktors Vasilijs Ragačevičs, tad „katrs no mums jau ir uzvarētājs”. Uzskatu, ka katra gūtā pieredze ir solis uz priekšu sevis pilnveidošanas ceļā,” uzskata jauniete.

„Studēt studiju programmā „Lietišķā komunikācija un tulkošana” izvēlējos tādēļ, ka valodu apguve man vienmēr ir likusies aizraujoša. Vēlējos sevi pilnveidot šajā jomā, kā arī uzlabot savas komunikācijas prasmes,” par savu studiju izvēli stāsta Sannija, atzīstot, ka „visus šos četrus studiju gadus ikviena lekcija man likās aizraujoša, interesanta un noderīga”.

Par studiju iespējām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā vairāk informācijas ir pieejams mājaslapā www.rta.lv (informāciju par uzņemšanu RTA studiju programmās var iegūt, arī zvanot pa tālr. 26462152, 26695553, 29555343 vai rakstot e-pastu: Marite.Mezare@rta.lv).

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Evitas Līdumas foto


 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu