Notiks konkursa „Muna sāta, škola, pogosts/ piļsāta 1917.-2015.godi” laureātu apbalvošana

Ceturtdiena, 26. Novembris
No 13.septembra līdz 20. novembrim Latgales reģiona 8.–12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties konkursā „Muna sāta, škola, pogosts/ piļsāta 1917.–2015. godi”.

Konkursa mērķis bija – apzināt vietējos, individuālos stāstus par spilgtākajiem notikumiem, personībām dzimtās, skolās, skolu vēsturē, pagastos un pilsētās, kas rāda 1917. gada situāciju, tās ietekmi un izmaiņas gandrīz 100 gadu ilgā attīstības posmā.

Konkursā piedalījās 50 skolēni no 11 Latgales skolām. Konkursa nolikums paredzēja, ka jaunieši savu redzējumu izklāsta, veidojot avīzi. Konkursam ir iesniegtas 15 avīzes, kas tika vērtētas divās klašu grupās: 8.–10.klase un 11.-12.klase. Noslēguma pasākums notiks jau rīt, 27. novembrī, Rēzeknes Augstskolā, paziņojot konkursa rezultātus, apbalvojot uzvarētājus.

Balvas uzvarētājiem tiek nodrošinātas sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputāti prof. Inesi Vaideri, kura labākos avīžu veidotājus 2016. gadā aicinās apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, kā arī ir sarūpējusi citas pārsteiguma balvas konkursa dalībniekiem.

Labākie konkursa darbi tiks izmantoti izglītojošās datorspēlēs, kā arī dokumentāla izdevuma veidošanā par Latgales apvienošanās kongresu, sasaistot šo vēsturisko faktu ar Latvijas valsts dibināšanas un pastāvēšanas laika paliekošajām un jaunajai paaudzei saglabājamām vērtībām, dokumentiem, liecībām.

Konkurss notiek ar Kultūras ministrijas atbalstu programmas „Latvijai 100” pasākumu ietvaros.

Ilga Šuplinska

Rēzeknes Augstskolas zinātņu prorektore, konkursa idejas autoreRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu