Autorizēties   |   Reģistrēties

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija aicina jauniešus uzdot savus jautājumus par studējošo uzņemšanas nosacījumiem

Otrdiena, 17. Marts
Vidusskolu klašu skolēni aicināti uzdot jautājumus zvanot pa tālruņiem 26462152, 26656553, rakstīt e-pastā Marite.Mezare@rta.lv, san@rta.lv, lai noskaidrotu visu interesējošo informāciju par iespējām studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) un kļūt par RTA studentu.

Ierosmei un pārdomām daži jautājumi un atbildes.

Vidusskolas absolvent, kādu Tu iedomājies savu nākotni pēc 3, 4 vai 5 gadiem?

Droši vien Tu mulsti no šī jautājuma, bet klusībā iztēlojies sevi kā veiksmīgu, strādājošu, turīgu un aktīvu cilvēku. Tu zini, ka sapņi mēdz piepildīties, ja izdari pareizu izvēli un precīzi zini, ko vēlies. Ja Tu vēlies studēt un būt par veiksmīgu cilvēku, tad noteikti izvēlies studijas straujāk augošajā augstākās izglītības iestādē – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Kāpēc jāizvēlas studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā?

Moderna studiju vide, mūsdienīgs laboratoriju aprīkojums, draudzīga atmosfēra un pats galvenais – valsts finansētas budžeta vietas pilna laika studijām. Tevi gaidīs izaicinājumi, bet tos varēsi pārvarēt kopā ar zinošiem pasniedzējiem un savas izvēlētās studiju jomas profesionāļiem.

Akadēmijai ir viens no labākajiem tehniskajiem nodrošinājumiem, studentiem ir iespēja veikt laboratorijas darbus modernās laboratorijās ar augstas klases aprīkojumu, darboties izvēlētajā zinātņu jomā, piedalīties konkursos Latvijā un ārzemēs. Studenti regulāri izmanto ERASMUS+ programmas iespējas, dodoties studēt ārpus Latvijas, kā arī iziet praksi vadošajos pasaules uzņēmumos.

RTA studentiem ir plašs ārpusstudiju aktivitāšu klāsts – iespēja dziedāt jauktajā korī „Sonitum”, dejot deju kolektīvā „Dziga”, spēlēt teātrī „ĶerRA”, kā arī piedalīties sportiskajās aktivitātēs. Akadēmija nodrošina dzīvošanas iespējas dienesta viesnīcā, kā arī stipendijas labākajiem un aktīvākajiem studentiem. Plānots, ka no septembra studentu dienesta viesnīca atradīsies Atbrīvošanas alejā 115, tādējādi nebūs jāmēro ceļš un jātērē laiks, lai nokļūtu pēc studijām dienesta viesnīcā.

Kādas studiju izvēles iespējas piedāvā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā?

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija kopumā piedāvā 45 studiju programmas pilna un nepilna laika studijām visos līmeņos – pamatstudijās, maģistra un doktora līmenī – trīs fakultātēs – Ekonomikas un pārvaldības; Inženieru fakultātē; Izglītības, valodu un dizaina. Pašlaik RTA studē pāri par 1700 studentiem no Latvijas un ārvalstīm. Šeit Tu satiksi savus draugus un nākotnes sadarbības partnerus.

Kādas profesijas var apgūt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā?

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā var apgūt daudzas profesijas: jurists, jurista palīgs, finansists, ekonomists, grāmatvedis, iestādes vadītājs, mehatronikas inženieris, inženieris-programmētājs, pārtikas produktu pārstrādes speciālists, loģistikas speciālists, izstrādājumu, apģērbu projektētājs, būvdarbu vadītājs, mašīnbūves speciālists, programmētājs vai datorsistēmu un datortīklu administrators, vides inženieris, sistēmanalītiķis, elektroniskās komercijas speciālists, karjeras konsultants, sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs, tulkotājs, dizainers, interjera dizainers, kā arī dažādu jomu skolotāji – speciālās izglītības skolotājs, sociālais pedagogs, svešvalodas (angļu/ vācu) skolotājs, latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs, vēstures un sociālo zinību skolotājs, pamatizglītības pirmā posma skolotājs. Izvēle paliek Tavā ziņā!

Kā var uzzināt par pieteikšanos Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā? 

Akadēmijas darbinieki ir gatavi sniegt vērtīgu informāciju par šī brīža populārākajām studiju programmām, par 300 valsts finansētajām budžeta vietām RTA, pieprasītākajiem speciālistiem darba tirgū.

Uzņemšanas noteikumi ir pieejami: https://www.rta.lv/uznemsanas_noteikumi

Uzņemšanas komisija strādās no 7. līdz 14. jūlijam. https://www.rta.lv/uznemsanas_komisijas_darba_laiks

Vienotā uzņemšanas sistēma pamatstudijām: https://www.latvija.lv/studijas

Plāno savu nākotni jau šodien, lai pēc pāris gadiem kļūtu par veiksminieku!

Meklē mūs sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/Rezeknes.Tehnologiju.akademija

https://twitter.com/RezTehAkademija

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;