Izstādes „Ģeogrāfu mafijas dažādās sejas. Ivars Matisovs” atklāšana

Ceturtdiena, 26. Novembris
24.novembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) bibliotēkas lasītavā notika izstāžu cikla „Iekrāsosim pasauli dažādās krāsās” pirmās izstādes „Ģeogrāfu mafijas dažādās sejas. Ivars Matisovs” atklāšana.

Izstāde būs aplūkojama līdz 5. decembrim. Šis izstāžu cikls tiks veltīts RA pasniedzēju un darbinieku vaļaspriekiem, hobijiem, un tā mērķis ir iepazīt pasniedzējus un augstskolas darbiniekus no citas puses.

Ģeogrāfs jūtas piederīgs ģeogrāfu domubiedru grupai, kuru dēvē arī par ģeogrāfu mafiju, tāpēc šai izstādei izvēlēts nosaukums – „Ģeogrāfu mafijas dažādās sejas”.

Izstādes laikā I. Matisovs dalījās ar piedzīvoto, saviem hobijiem. Lektors atklāja, ka kādreiz bijis grupas „Pērkons” fans un savācis autogrāfus no visiem grupas dalībniekiem, tāpēc izstādē ir īpašs stūrītis ar nosaukumu „Veltījums Pērkonam”. Par valstīm, kurās pabijis, viņš teic, ka precīzi neesot skaitījis, taču varētu būt ap 30 (Eiropā). Vienā valstī esot bijis vienu reizi, citās – vairākas reizes. Studiju laikos I. Matisovs aizrāvies ar dzejas rakstīšanu, kā rezultātā viņš pat ieguvis goda rakstu – mazo Nobela prēmiju literatūrā 1989. gada nogalē.

Izstādes apmeklētājiem ir iespēja aplūkot arī daudzveidīgus ekoloģisko ekspedīciju, prakšu, mācību ekskursiju fotomirkļus, nopietnības un radošuma harmoniju publikācijās, redzēt, kāds I. Matisovs ir „marku mednieks”, kā arī īpašo I. Matisova „Vīna ģeogrāfiju” u.c. Izstādes atklāšana norisinājās pozitīvā gaisotnē, kurā klātesošie dalījās atmiņu stāstos.

RA students Arturs Ikaunieks („Lietišķā vēsture”, 2.kurss) stāsta: „Šī izstāde man ļoti patīk. Tieši tāpat kā Ivars Matisovs, arī es pēc horoskopa esmu zivs un vēlmi fotografēt varu salīdzināt ar atkarību. Caur pasniedzēja fotogrāfijām saredzu pats sevi. Man pašam hobijs ir izzināt visu par Otro pasaules karu, par militāro tehniku. Šajā izstādē mani piesaistīja fotogrāfija, kurā redzams tanks Kurzemē, uzreiz rodas asociācijas ar „Kurzemes katlu”. Nevienā no valstīm neesmu bijis, kurās pabijis I. Matisovs, taču ir vēlme apceļot Dāniju un Somiju. Nākotnē vēlētos izveidot līdzīgu izstādi par sevi un varētu jau tagad sākt atlasīt fotogrāfijas no savas kolekcijas.”

RA docētājs Vladislavs Malahovskis: „Ivaru Matisovu ļoti labi pazīstu kā kolēģi un arī kā cilvēku, esam draugi. Viņš ir ļoti interesants cilvēks un sarunu biedrs, ārkārtīgi erudīts. Esam nedaudz ceļojuši kopā ar studentiem studiju procesa laikā. Ivars ir tas cilvēks, kurš izbraukājis visu Latgali, katru pagastu. Par katru vietu viņam ir ko pastāstīt. Par viņa hobijiem es apmēram zināju, tikai nezināju par pastmarku kolekcionēšanu. Ivars Matisovs ir arī labs fotogrāfs. Pats vairāk esmu apceļojis Rietumeiropu un Skandināviju, neesmu tik daudz ceļojis kā mans kolēģis.

RA vecākā bibliotekāre Antra Saukāne: „Vēlamies iepazīt pasniedzējus un augstskolas darbiniekus no neformālās puses. Pirms kāda laika mums bija arī lieliska izstāde RA profesoram Gotfrīdam Novikam dzīves jubilejā, taču tā bija vairāk akadēmiska. Mēs gribējām izveidot savādāku izstādi, un tā nu ienāca prātā ideja par vaļaspriekiem, jo cilvēki ir tik dažādi un vaļasprieku ir tik daudz. Turpinājumā ir ieceres par divām izstādēm. Esam jau uzrunājuši mūsu pasniedzējus un saņēmuši piekrišanu. Cerams, ka nākamo izstādi šajā ciklā varēsim aplūkot ap Ziemassvētku laiku. Vēlamies, lai izstādes būtu par docētājiem, kuri pārstāv visas trīs augstskolas fakultātes.”

Par Ivaru Matisovu A. Saukāne izteicās, ka ikdienā viņu bieži satiek, jo viņš ir viens no čaklākajiem bibliotēkas lietotājiem, un ir daudz ko uzzinājusi par viņa interesēm ikdienā. Bibliotekāre atzīst, ka izstādes veidošanas process bijis ļoti interesants, jo I. Matisovam ir ļoti daudzpusīgas intereses.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu