“Katra diena atšķiras no iepriekšējās,” saka skolotāja Vita Rusiņa

Otrdiena, 18. februāris, 2020
Vita Rusiņa Rēzeknes Augstskolu (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) absolvēja pirms pieciem gadiem. Jauniete ir no Līvānu novada, bet šobrīd Rīgā strādā par skolotāju. Kā atzīst Vita, tad iegūtās zināšanas viņai lieti noderēja, uzsākot pedagoģes gaitas.

„Augstskolā studēju studiju programmā „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs”. Priecājos, ka studiju laikā biju guvusi pieredzi labās prakses vietās, šī pieredze noderēja, uzsākot darba gaitas. Noderēja visas zināšanas, praktiski izmantojot dažādas pedagoģiskās metodes, izstrādājām stundu plānus, noderēja iegūtās zināšanas bērnu psiholoģijā. Dažas lekciju pierakstu klades joprojām ir saglabātas un papildinātas nu jau ar savām idejām. Pamatzināšanas tomēr ļauj vieglāk uzsākt darba gaitas,” saka pedagoģe, uzsverot, ka arī pēc augstskolas absolvēšanas visu laiku ir sevi jāpilnveido, iegūstot arvien jaunas zināšanas (Vita papildus ir apguvusi bioloģiju).

Vita šobrīd strādā Rīgā par ģeogrāfijas un bioloģijas skolotāju un, kā pati atzīst, tad „par garlaicību un darba trūkumu nevaru sūdzēties”. Runājot par savu pedagoga darbu, viņa stāsta: „Man patīk tas, ka katra diena atšķiras no iepriekšējās, darbs nav vienveidīgs, var realizēt savas idejas un galvenais – palīdzēt citiem apgūt jaunas un interesantas lietas. No skolēniem uzzinu un iemācos ko jaunu, un mums veidojas lieliska sadarbība. Bet visvairāk man savā darbā patīk tas, ka mācu tos mācību priekšmetus, kuri man patīk, un varu turpināt pētīt visu aktuālo, jo tas noder, gan gatavojoties mācību stundām, gan arī sev pašai, dodoties dažādos ceļojumos.”

Studiju laikā Vita bija viena no tiem aktīvajiem studentiem, kas izmantoja visas iespējas, ko šis laiks viņai piedāvāja. Jauniete pildīja savas fakultātes pašpārvaldes vadītājas pienākumus, aktīvi darbojās arī Studējošo padomē, rīkoja dažādus pasākumus kopā ar citiem studentiem, dziedāja korī „Sonitum”, dejoja deju kopā „Dziga”, piedalījās improvizācijas teātra turnīros, apmeklēja florbola treniņus. „Izmantoju gandrīz visas augstskolas piedāvātās iespējas un iesaku arī tagadējiem studentiem to darīt, lai saprastu un atklātu, kas tiešām padodas, vai arī sevi izaicinātu kādā jaunā jomā,” saka Vita.

Kad jautāju, kuri notikumi no studiju laika dzīves viņai šķiet visforšākie, Vita atzīst: „Grūti nosaukt tikai pāris notikumus, jo piedalījos gandrīz visur un darīju lietas, kas mani interesēja. Patika izglītības izstādēs pārstāvēt savu augstskolu, jo tiešām lepojos ar to un labprāt savā pozitīvajā pieredzē dalījos arī ar citiem jauniešiem. Tāpat piedalījos visos organizētajos sporta pasākumos, ar prieku iesaistījos konkursā „Erudīts”, kas joprojām norisinās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.”

Vita atzīst, ka noteikti ieteiktu jauniešiem studēt Rēzeknē. „Pirmkārt, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studentu ir mazāk nekā citās augstākās izglītības iestādēs, līdz ar to ir vieglāk kļūt pamanāmam un pierādīt sevi, kā arī lekcijās ir iespēja visiem izteikties. Otrkārt, visas akadēmijas fakultātes ir izvietotas vienuviet pilsētā, tādēļ ir vieglāk orientēties, treškārt, ir iespēja iegūt foršus draugus un paziņas,” saka Vita.

Ja arī Tu nākotnē vēlies būt skolotājs, tad vairāk par iespēju Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studēt pedagoģiju lasi www.rta.lv (informāciju par uzņemšanu RTA studiju programmās var iegūt, zvanot pa tālr. 26462152, 26695553, 29555343 vai rakstot e-pastu:  Marite.Mezare@rta.lv).

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no V. Rusiņas personīgā arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.