Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā pieejamo tehnoloģiju iespējas skatāmas jaunajās apģērbu kolekcijās

Trešdiena, 5. februāris
Ir noslēdzies studiju laiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” 3. kursa studentēm, aizstāvēti kvalifikācijas darbi un saņemts diploms.

Ar gandarījumu jāatzīst, ka kvalifikācijas darbos studentes uzrādīja izcilus rezultātus un pilnvērtīgi izmantoja tās iespējas, ko sniedz RTA Inženieru fakultātes pētnieciskie centri un laboratorijas, veiksmīgi integrējot tekstila lāzerapstrādes tehnoloģiju un 3D druku savās apģērbu kolekcijās.

Zelmas Kačkānes izstrādātais kvalifikācijas darbs praktiskajā daļā iekļauj apģērbu kolekciju “PUTNS”. Darbā ir izdevies apvienot klasiskās vērtības ar mūsdienu tendencēm un 3D drukas tehnoloģiju, veicot kleitas detaļu un aksesuāru dekoratīvo apdari.

Natālijas Brokānes izstrādātais kvalifikācijas darbs praktiskajā daļā iekļauj apģērbu kolekciju „BAUHAUS INSPIRED”, kā veltījumu Bauhaus 100-gadei. Saskaņā ar Bauhaus skolas devīzi “Jaunā mākslas un tehnoloģiju vienotība” arī vakarkleitu kolekcija paredz tekstilmateriālu sintēzi un dekoratīvo elementu lāzergriešanu.

Sabīnes Kārkliņas izstrādātajā kvalifikācijas darbā lāzergriešanas tehnoloģija pielietota sieviešu vestes detaļu dizainā kolekcijā “BLUE”, apvienojot safari un Chanel stila iezīmes. Lāzergriešana tiek izmantota, lai tehnoloģiski pilnveidotu kolekcijas detaļu izpildi, piešķirtu vestes detaļām mūsdienīgu risinājumu un atšķirīgu dizainu.

Šobrīd darbi vēl skatāmi tepat akadēmijā, bet  pavisam drīz tie tiks prezentēti kolēģiem Lietuvā, piedaloties starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē “IDENTITY AND INNOVATIONS (FIAI 2020)” Viļņas Lietišķo zinātņu universitātē un, protams, jauno dizaineru konkursos.

Lai radošums un veiksme turpmāk!

Silvija Mežinska,

studiju virziena „Ražošana un pārstrāde” vadītāja,

studiju programmas ”Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktore

 

Māra Justa un Eduarda Medvedeva foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu