Pētniecības pieteikuma "Zilā māla resursu apzināšana Latgales ezeros un to izmantošanas iespēju pamatojums, (1.1.1.2/VIAA/1/16/131)" aktivitātes

Pirmdiena, 23. decembris, 2019
„Eiropas zinātnieku nakts 2019” pasākumā interesenti varēja uzzināt un izbaudīt ezera māla skaistumkopšanas noslēpumus un ar instrumentāliem testiem noteikt sejas ādas stāvokli pirms un pēc māla skaistuma procedūras.

Notika izstādes “Baltic Beauty 2019” apmeklējums, kopā ar sadarbības partneri SIA LatCosmetics, dalība izstādē ”Rēzeknes uzņēmējs 2019”.

Sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes studenti un docētāju pabeigts pētījums “Ezera māla ietekmes uz cilvēka ādu noteikšana ar instrumentāliem testiem”, kur 30 brīvprātīgajām sievietēm īstermiņa un ilgtermiņa testos pirms un pēc ezera māla maskām tika noteikta ādas elasticitāte, hidratācija, transepidermālais ūdens zudums, grumbu daudzums, pH. Pabeigta aptauja par ezera māla ietekmi uz veselības stāvokli. Turpinās darbs pie pētījuma un aptaujas datu apkopošanas. "Finanšu diena Rēzeknē" seminārā notikumā "Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija kā uzņēmēju stratēģiskais sadarbības partneris" klātesošie tika iepazīstināti ar pētījuma aktivitātēm un rezultātiem.

Pētniecības pieteikuma īstenošanā iesaistītā pēcdoktorante, RTA Pēcdoktorantūras vadošā pētniece

Dr. biol. , Mg. chem. Rasma TretjakovaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.