RTA rudens mācību semestrī seši ārvalstu mācībspēki tika iesaistīti akadēmiskajā darbā

Pirmdiena, 23. decembris, 2019

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana studiju virzienos „Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un „Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība.” 

Projekta numurs: 8.2.2.0/18/A/016

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu Nr.8.2.2.0/18/A/016 „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana studiju virzienos „Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un „Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība”, RTA rudens mācību semestrī seši ārvalstu mācībspēki tika iesaistīti akadēmiskajā darbā. Studentiem bija iespēja noklausīties šādu viesprofesoru lekcijas: Prof. dr. Josefs Timmerbergs (Josef Timmerberg) no Jade Augstskolas (Vācija), Prof. dr. Tsanko Karadžov (Tsanko Karadzhov) no Gabrovas Tehniskās Universitātes (Bulgārija), Dr.oec. Rasa Subačiene no Viļņas Universitātes (Lietuva), M.Soc.Sc. Rasa Jodiene no Utenas Lietišķo zinātņu  Universitātes (Lietuva), Prof. dr. Vaida Bartkute-Norkuniene no Utenas Lietišķo zinātņu Universitātes (Lietuva).

Studenti atzinīgi novērtē viesprofesoru lekcijās iegūtās zināšanas un pielietotās mācību metodes. Inženieru fakultātes 3. kursa bakalaura studiju programmas „Mehatronika” students Bhavins Saraniya  atzīst: „Pasniegšanas metodes ir daudzveidīgas, gaisotne ļoti pozitīva un draudzīga, profesori dalījās sava pieredzē, kā apmācības notiek Bulgārijā un Vācijā.”

Projekts tiks īstenots līdz 2022. gada 30. novembrim. Citas aktivitātes, kas ir vērstas uz RTA akadēmiskā personāla stiprināšanu norādītajos studiju virzienos, ietver docētāju profesionālās kompetences pilnveidi, doktorantu iesaisti akadēmiskajā darbā un turpmāko ārvalstu mācībspēku iesaisti akadēmiskajā darbā. Projekta aktualitātēm var sekot līdzi projekta mājaslapā.

 

Sanda Kauliņa,

                                                                                               projekta īstenošanas koordinatore

 

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.