Digitālais dizaina Ziemassvētku stāsts RTA

Piektdiena, 20. decembris, 2019
Digitālās mākslas projekts EUCIDA (European Connections in Digital Arts EUCIDA) ir platforma starpdisciplināriem eksperimentiem, pētniecībai, kopīgu netradicionālu ideju attīstīšanai un jaunu darbu radīšanai.

Profesionālā bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” studenti, docētāju - DIĀNAS APELES un SILVIJAS MEŽINSKAS, kā arī RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra laborantu ALEKSANDRA OKUŅEVA, IMANTA ADIJĀNA un ANTONA PACEJA vadībā, šī gada rudens semestrī eksperimentēja digitālās mākslas jomā, izmantojot lāzertehnoloģijas materiālu apstrādē, galarezultātā tika izstrādāti dekoratīvi objekti – egles Ziemassvētku noformējumam, daudzveidīgi Jaungada karnevāla tērpu un aksesuāru dizaina risinājumi.

 Izstādē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas foajē skatāmas 1.kursa topošo interjera dizaineru izstrādātās Ziemassvētku dekoratīvās spoguļegles. Egļu izstrādē, galvenokārt kā izejmateriāls tika izmantots plastikāts (spoguļvirsmas akrils). RTA Mākslas terasē skatāmi 1. un 2. kursa topošo apģērbu projektētāju tērpu dizaina eksperimentālie, radošie rezultāti, kuros idejas pamatā ir materiālu un tehnoloģiju sintēze. Izstādi var apskatīt no 18.12.2019. līdz 03.02.2020.

Visus projektā iesaistītos RTA dizaina studiju programmu studentus un docētājus  vienoja eksperimentētāja gars gan dizaina jomā inženieriem, gan lāzertehnoloģiju jomā dizaineriem. Nezināmā apgūšana, tā ir sava veida mākslas un zinātnes sintēze. Kāpēc lai tā šogad nebūtu Digitālā māksla Ziemassvētku noskaņās?

Paldies studentiem - Janai Kozulei, Baibai Medinikai, Amandai Tutiņai, Valijai Gilučei, Sandrai Zāģerei, Gunitai Mūrniecei-Krišānei, Natālijai Brokānei, Zelmai Kačkānei, Kristīnei Rogozovai, Katerinai Borisovai, Valentīnai Juganovai, Viktorijai Karziņinai, Lāsmai Kucinai, Ksenijai Deņisovai un Mārītei Žizņevskai.

Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai, projektam EUCIDA, īpaši Intai Rimšānei un Eduardam Medvedevam, par doto iespēju studentiem un docētājiem starpdisciplināri eksperimentēt, pētīt, radīt un īstenot jaunas idejas un nepārtraukti savā starpā mācīties sadarboties, strādājot komandā, risinot problēmjautājumus, kritiski domājot, esot radošiem. Gala rezultātā ieguvēji ir visi - gan pašvaldība, gan projekta komanda, gan Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija!

Cerot uz turpmāko sadarbību un aicinot izbaudīt mūsu digitālo Ziemassvētku stāstu izstādē - Diāna Apele, Silvija Mežinska, Imants Adijāns, Aleksandrs Okuņevs un Antons Pacejs  

M. Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.